Nakts zem dronu spārniem: Krievijas masīvais uzbrukums Ukrainai sēj postu un trauksmi
Aizvadītā nakts Ukrainā atkal pagājusi zem smaga Krievijas gaisa uzbrukuma zīmes, iezīmējot kārtējo brutālo nodaļu agresorvalsts izvērstajā karā. Ukrainas Gaisa spēku preses dienests ziņo par vēl nepieredzēti masīvu uzbrukumu, kurā ienaidnieks raidījis ievērojamu skaitu bezpilota lidaparātu un raķešu, sējot bailes un iznīcību plašā valsts teritorijā.
Uzbrukuma apjoms un raksturs
Saskaņā ar Ukrainas bruņoto spēku sniegto informāciju, naktī uz 2025. gada 10. jūniju Krievija uzbruka Ukrainai ar satriecošu skaitu – 315 trieciendroniem. Šo dronu armādu papildināja dažāda tipa droni-imitatori, kuru mērķis ir novirzīt un pārslogot Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Vienlaikus tika raidītas arī septiņas dažādu tipu raķetes, pastiprinot draudus no gaisa un radot kompleksu izaicinājumu Ukrainas aizstāvjiem.
Šāds uzbrukuma mērogs atkal apliecina Krievijas apņemšanos turpināt terorizēt civiliedzīvotājus un graut Ukrainas infrastruktūru, nešķirojot militārus un civilus mērķus. Dronu un raķešu plūsma, kas pārpludina Ukrainas debesis, prasa no aizsardzības spēkiem milzīgus resursus un nevainojamu koordināciju.
Ukrainas Gaisa spēku varoņdarbs
Spītējot šim milzīgajam spiedienam, Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki demonstrēja neticamu profesionalitāti un varonību. Viņiem izdevās notriekt 213 ienaidnieka dronus, kā arī pārtvert visas septiņas raidītās raķetes. Šis ir satriecošs rādītājs, kas liecina par Ukrainas aizstāvju nepagurstošo cīņu par katru debesu kvadrātmetru. Gaisa uzbrukumu atvairīšanā piedalījās aviācija, pretgaisa raķešu spēki, modernie radioelektroniskās cīņas līdzekļi, specializētas bezpilota sistēmu vienības, kā arī Ukrainas Aizsardzības spēku mobilās kaujas grupas, kas dzen medības ienaidnieka lidaparātiem pat nakts aizsegā.
Lai gan 64 dronu lokācija tika zaudēta, kas liecina par ienaidnieka izmantoto taktiku sarežģītību, kopējais notriekto un neitralizēto mērķu skaits ir iespaidīgs, pasargājot neskaitāmas dzīvības un objektus no tiešiem trāpījumiem.
Triecienu sekas un mērķi
Galvenais ienaidnieka trieciena virziens šoreiz bija Ukrainas galvaspilsēta Kijiva, kas jau atkal kļuva par šausminošās gaisa agresijas epicentru. Kijivas iedzīvotājiem nakts aizritēja nepārtrauktu trauksmes sirēnu un sprādzienu trokšņu pavadībā. Droni un raķetes trāpīja 11 dažādās vietās, savukārt notriekto lidaparātu atlūzas nogāzās 16 lokācijās, radot postījumus un apdraudot mierīgo iedzīvotāju dzīvības.
Diemžēl, šādi masīvi uzbrukumi reti kad paiet bez sekām. Lai gan precīza informācija par visiem cietušajiem un postījumiem vēl tiek apkopota, iepriekšējie līdzīgi uzbrukumi liecina par to postošo dabu. Nesenie uzbrukumi Odesā un Kijivā ir parādījuši agresorvalsts cinismu, apšaudot pat civilās ēkas, tostarp slimnīcas un dzemdību namus, kas ir šokējoši un necilvēcīgi. Dronu atlūzas Kijivā nodarījušas bojājumus un izraisījušas ugunsgrēkus gan dzīvojamās, gan nedzīvojamās ēkās vairākos pilsētas rajonos.
Konteksts un nākotnes izaicinājumi
Šis masīvais dronu uzbrukums nav atsevišķs incidents, bet gan daļa no plašākas un arvien intensīvākas Krievijas taktikas. Pēdējā laikā agresorvalsts ir ievērojami palielinājusi bezpilota lidaparātu un raķešu izmantošanu, cenšoties pārslogot Ukrainas pretgaisa aizsardzību un radīt maksimālus postījumus visā valstī. Šo uzbrukumu mērķi ir daudzveidīgi – no militāriem objektiem un kritiskās infrastruktūras līdz pat dzīvojamajiem rajoniem un civilajiem mērķiem, kas ir klajš starptautisko tiesību pārkāpums.
Ukraina nepārtraukti aicina starptautisko sabiedrību sniegt lielāku atbalstu pretgaisa aizsardzības sistēmu un munīcijas piegādēs. Katrs notriektais drons un raķete ir izglābta dzīvība un pasargāta ēka, taču ienaidnieka izmantotais skaits prasa pastāvīgu resursu atjaunošanu. Situācija ir kā sacensība ar laiku un ienaidnieka rūpnīcu jaudu, kas strādā, lai saražotu arvien jaunus nāves nesošus aparātus.
Šīs nakts notikumi ir sāpīgs atgādinājums par to, ka karš Ukrainā turpinās ar nežēlīgu spēku. Tie uzsver nepieciešamību pēc stingras un vienotas starptautiskās reakcijas, ietverot jaunas sankcijas pret agresorvalsti un pastāvīgu militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai, lai tā spētu aizsargāt savu tautu un teritoriju no šiem nežēlīgajiem uzbrukumiem. Ukrainas drosme un apņēmība cīnīties pret šo agresiju ir apbrīnojama, taču viņiem ir nepieciešams visa brīvās pasaules atbalsts, lai izturētu šo nežēlīgo cīņu.
Kamēr Ukrainas aizstāvji stāv drosmīgi un nenogurstoši sargā savas mājas un savu nākotni, pasaules uzmanībai nedrīkst mazināties. Šis ir laiks, kad solidaritātei un rīcībai ir jābūt spēcīgākai nekā jebkad agrāk. Katrs atbalsta solis, katra piegādātā sistēma, katra notriektā raķete – tie ir ķieģeļi ceļā uz mieru un brīvību. Un šajā ceļā Ukraina cīnās ne tikai par sevi, bet par visiem, kas tic demokrātijai un tiesībām dzīvot bez bailēm no agresora.
Komentāri (0)
Šobrīd nav neviena komentāra