Katrais trešais eiropietis ir pamēģinājis nelegālās apreibinošās vielas. Kurās Eiropas valstīs narkotikas ir vislielākā problēma?Ārzemēs
Foto un virsraksts: LA
  • 2025. gada 19. februāris 07:34
  • LA
  • 39

Katrais trešais eiropietis ir pamēģinājis nelegālās apreibinošās vielas. Kurās Eiropas valstīs narkotikas ir vislielākā problēma?

Narkotiku lietošana Eiropā: satraucoši dati

Katrais trešais eiropietis ir pamēģinājis nelegālās apreibinošās vielas, liecina jaunākie pētījumi, kas publicēti starptautiskajos plašsaziņas līdzekļos, tostarp “Euronews”. Šie dati atklāj, cik liela problēma narkotiku lietošana ir Eiropas Savienībā (ES) un kā tas ietekmē sabiedrības veselību.

Visbiežāk lietotās narkotikas: marihuāna un kokaīns

No visām nelegālajām vielām, marihuāna un kokaīns ir visbiežāk lietotās narkotikas Eiropā. Saskaņā ar pētījumiem, marihuāna ir īpaši populāra jauniešu vidū, tomēr kokaīna lietošana pieaug. Šīm vielām nav tikai individuāla blakne; to lietošana rada plašus sociālos un ekonomiskos izaicinājumus.

Kuras valstis saskaras ar vislielākajām problēmām?

Dažas valstis Eiropā saskaras ar nopietnākām narkotiku problēmām nekā citas. Valstis, piemēram, Nīderlande un Spānija, atzīmē augstus narkotiku lietošanas rādītājus, bet Austrijā un Lielbritānijā narkotiku blakusparādības ir minētas kā svarīgs sabiedrības veselības jautājums. Dažās valstīs, piemēram, Portugālē, ir ieviesti attiecīgi pasākumi, lai mazinātu narkotiku kaitīgumu, taču tai ir savas sekas un izaicinājumi.

Sociālo seku ietekme

Narkotiku lietošanas izplatība ne tikai apdraud indivīdu veselību, bet arī izraisa plašākas sociālās sekas, tostarp pieaugošu noziedzību un sabiedrības drošības jautājumus. Daudzas valstis ir spiestas pielāgot savu politiku, lai risinātu šīs problēmas, taču atrast efektīvu risinājumu ir sarežģīti.

Nākotne un risinājumi

Narkotiku, tostarp marihuānas un kokaīna, lietošana Eiropā ir izaicinājums, kas prasa steidzamu uzmanību no valdībām un sabiedrībām. Ir nepieciešami izglītojoši pasākumi, lai cīnītos pret narkotiku lietošanas normalizāciju un palīdzētu cilvēkiem, kas saskaras ar atkarību. Atstrādājot politikas un pieeju, kas vērstas uz preventīviem pasākumiem un rehabilitāciju, ir iespējams veidot veselīgāku sabiedrību.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LA portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas