Kopdzīve bez seksa - vai tas ir normāli? Latviešu vīriešu pieredze un psiholoģes padomiSievietēm
Foto un virsraksts: JAUNS.LV

Kopdzīve bez seksa - vai tas ir normāli? Latviešu vīriešu pieredze un psiholoģes padomi

Ievads: Seksuālā vajadzība un tās nozīme

Seksuālā vajadzība ir viena no pamatvajadzībām, kas spēlē būtisku lomu cilvēka attīstībā un emocionālajā stabilitātē. Caura seksu cilvēki ne tikai apmierina savas fizioloģiskās vajadzības, bet arī attiecības padara dziļākas un tuvākas. Tomēr ir gadījumi, kad pāra kopdzīvē sekss ievērojami samazinās, un dažreiz tas pilnībā izzūd. Šī tēma ir joprojām tabu daudziem, radot jautājumu: vai tā ir normāli?

Latviešu vīriešu pieredze

Andris, Viktors un Kārlis ir trīs vīrieši, kuri ir piedzīvojuši attiecības, kurās sekss ir kļuvusi retums. Andris atzīst, ka pēc vairākām kopdzīves gadiem ar savu partneri viņi ir sasnieguši punktu, kad seksuālās attiecības ir palikušas tikai retas iepriecinājuma brīžiem. Viņš uzskata, ka tā varētu būt saistīta ar ikdienas stresu un rutīnu, kas nospiež gan fizisko, gan emocionālo tuvumu. Viktors, savukārt, norāda, ka viņa attiecībās ir bijusi apzināta izvēle samazināt seksuālo aktivitāti, pārejot uz dziļākām sarunām un emocionālo tuvību. Viņš uzskata, ka šāda pieeja var būt pat veselīga, taču nepilnību sajūta joprojām ir klātesoša. Kārlis dalās, ka viņa attiecībās neesot fizisku tuvību jau vairāk nekā gadu, un tā ir radījusi izmisuma sajūtu. Viņš jautā sev, vai viņiem tiešām ir tādas attiecības, kas var turpināties bez seksa, un ir neskaidrs, kā šo situāciju uzlabot.

Psiholoģes Kristīnes Balodes komentāri

Klīniskā psiholoģe Kristīne Balode uzsver, ka sekss ir nozīmīgs attiecību elements, kas var ietekmēt dziļumu un ilglaicību. Viņa skaidro, ka, ja pāris ir nonācis situācijā, kurā sekss izzūd, ir svarīgi komunicēt par sajūtām un ģimenes dinamikām. Psiholoģe uzdod jautājumus, kas jāapsver: vai abi partneri jūtas emocionāli apmierināti? Vai ir kāds ārējs spiediens, kas ietekmē attiecības? Balode iesaka, ka pāriem, kas sastopami šajās problēmās, ir jāsāk ar atklātām sarunām par savām vajadzībām un vēlmēm. Svarīgi ir nejusties apkaunotiem par to, ka sekss ir samazinājies, bet gan kopīgi strādāt, lai saprastu, kādi ir garīgie un emocionālie šķēršļi, kas kavē tuvību.

Noslēgums: Normāli vai nē?

Kopdzīve bez seksa ir komplicēts jautājums. Ja pāris var sekmīgi komunicēt un veidot emocionālo saikni, tas var novest pie dziļākām attiecībām. Tomēr, ja sekss izzūd pavisam, tas var radīt neskaidrību un diskomfortu. Ir svarīgi apzināties, ka šī tēma ir neskaidra un katrs gadījums ir unikāls. Ir jādara viss iespējamais, lai risinātu problēmas un uzturētu veselīgas attiecības.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz JAUNS.LV portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas