Milzīgas virsstundas un maza samaksa. Ātrās modes giganta "Shein" aizkulisesLabsajūta
Foto un virsraksts: Delfi
  • 2025. gada 13. janvāris 16:27
  • Delfi
  • 115

Milzīgas virsstundas un maza samaksa. Ātrās modes giganta "Shein" aizkulises

Ķīnas ātrās modes fenomens

Ātrās modes gigants "Shein" ir kļuvis par vienu no populārākajiem zīmoliem pasaulē, piedāvājot plašu un lētu apģērbu klāstu, ko bieži vien var redzēt "TikTok" influenceriem. Ar katru dienu arvien vairāk jauniešu pievēršas šim zīmolam, vēlēdamies jaunākās modes tendences par pieņemamu cenu. Taču zem šīs pievilcīgās virsmas slēpjas vēl citas, tumšākas patiesības.

Aizkulises, kuras nevēlas redzēt

BBC žurnālisti veica rūpīgu izmeklēšanu par "Shein" uzņēmuma darbību un atklāja daudzas šokējošas detaļas. Daudzi darbinieki ziņo par milzīgām virsstundām un minimālu samaksu par viņu grūto darbu. Darbiniekiem tiek prasīts strādāt vairāk nekā 80 stundas nedēļā, lai apmierinātu pieprasījumu pēc lēta apģērba un ātrām modes tendencēm. Šādā veidā uzņēmums spēj nodrošināt savus zemas cenas, taču tas notiek uz darbinieku labklājības rēķina.

Darbinieku paverdzināšana un bērnu nodarbināšana

"Shein" jau sen ir saskāries ar apsūdzībām par darbinieku paverdzināšanu un bērnu izmantošanu ražošanas procesā. Daži darbinieki apgalvo, ka viņi ir spiesti strādāt ilgus stundas bez normālas atpūtas, un bieži vien viņiem tiek samaksāts mazāk par minimālo algu. Turklāt ir ziņots par bērnu izmantošanu ražošanas procesos, kas ir likumdošanas un ētikas pārkāpums, kas pievērš uzmanību ne tikai sabiedrībai, bet arī starptautiskām organizācijām.

Sabiedrības reakcija un nākotnes perspektīvas

Visā pasaulē pieaug sabiedrības interese par ētisku patēriņu, un "Shein" reputācija ir ievērojami cietusi. Arvien vairāk patērētāju izvēlas atbalstīt zīmolus, kas ievēro cilvēktiesības un nodrošina taisnīgus darba apstākļus. "Shein" nākotne var būt apdraudēta, ja tas neizdosies risināt šos būtiskos jautājumus. Sabiedrībai ir jākoncentrējas uz šāda veida uzņēmumu atmaskošanu, lai nodrošinātu, ka moda nekad nenāk par labu cilvēktiesību pārkāpumiem.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz Delfi portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas