"Pēdējā mierīgā vasara". Vācu vēsturnieks uzskata, ka rudenī Krievija varētu uzbrukt LietuvaiĀrzemēs
Foto un virsraksts: LA
  • 2025. gada 27. marts 00:21
  • LA
  • 29

"Pēdējā mierīgā vasara". Vācu vēsturnieks uzskata, ka rudenī Krievija varētu uzbrukt Lietuvai

Vācu vēsturnieka brīdinājums

Vācu militārais eksperts un Potsdamas Universitātes profesors Zenke Neitcels izteicis satraucošu prognozi par iespējamo militāro konfliktu Baltijā. Viņš uzskata, ka 2025. gada rudenī Krievija varētu plānot uzbrukumu Lietuvai. Šis apgalvojums izsauc bažas ne tikai Lietuvā, bet visā reģionā, ņemot vērā Krievijas pēdējo gadu stratēģiskās pozīcijas un militārās aktivitātes.

“Pēdējā mierīgā vasara” un tās nozīme

Neitcels savu paziņojumu par Lietuvas iespējamo uzbrukumu raksturoja kā “pēdējo mierīgo vasaru”. Šis izteikums simbolizē laikā, kad sabiedrotajiem un reģiona valstīm ir jāņem vērā potenciāli draudi un jāsagatavojas iespējamām nepatikšanām. Vēsturnieks uzsver, ka šis periods ir izšķirošs, lai nostiprinātu aizsardzības spējas un starptautisko sadarbību.

Krievijas militārās aktivitātes

Pēdējo gadu laikā Krievija ir pastiprinājusi savas militārās aktivitātes reģionā. Neitcels vērš uzmanību uz vairākiem militāriem manevriem un aparātu pārvietošanu, kas varētu liecināt par agresīvām nodomiem. Daudzās Rietumvalstīs un NATO ir radušās bažas par Krievijas spēku koncentrāciju pie robežas, kas varētu apgrūtināt Baltijas valstu drošību.

Reakcijas Baltijā un Rietumos

Lietuvas valdība reaģējusi uz šiem paziņojumiem, uzsverot nepieciešamību pastiprināt aizsardzības nostiprināšanu un sadarboties ar NATO. Rietumvalstīs ir sākušās diskusijas par papildus resursu novirzīšanu reģionā, lai novērstu iespējamus nākotnes konfliktus. Laiks rādīs, vai Neitcels prognozes piepildīsies, bet skaidrs ir viens – gatavība ir svarīgāka nekā jebkad agrāk.

Noslēgumā

Vācu vēsturnieka Zenke Neitcela izteikumi atgādina par nepieciešamību būvēt drošu un stabilu pamatu drošībai Baltijas reģionā. “Pēdējā mierīgā vasara” var kļūt par faktu, ja valstis neizmantos šo laiku, lai stiprinātu savu aizsardzību un ietaupītu turpmākas problēmas. Sadarbība un informācijas apmaiņa starp valstīm ir būtiska, lai samazinātu spriedzi un nodrošinātu mieru šajā sarežģītajā laikā.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LA portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas