Lente.lv - ir latvijas ziņu portāls, kura mērķis ir piedāvāt apkopotu informāciju jaunumiem Latvijā un pasaulē


Sabiedrība

Vasarā Viedtālruņi Nonāk Briesmās: Kāpēc Atlīdzību Skaits Pieaug un Kā Pasargāt Savu Ierīci?

Vasarā Viedtālruņi Nonāk Briesmās: Kāpēc Atlīdzību Skaits Pieaug un Kā Pasargāt Savu Ierīci?
Telefona likšana uz auto jumta var beigties šādi.|foto: Shutterstock/Jauns.lv
0 0 4 0
Vasarīgie Prieki un Viedtālruņu Bēdas: Kāpēc Siltajā Sezonā Tālruņi Cieš Būtiskāk

Saule, jūra, aktīva atpūta pie dabas – vasara mūs vilina ārā, prom no telpu pelēcības. Taču, steidzot baudīt dzīvesprieku un piedzīvojumus, bieži vien aizmirstam par saviem uzticamajiem digitālajiem kompanjoniem – mobilajiem telefoniem. Ironiski, ka tieši šajā, šķietami bezrūpīgākajā laikā, mūsu viedierīces ir pakļautas ievērojami lielākam riskam tikt sabojātām vai pat nozagtām.

Statistika runā pati par sevi, un tā ir diezgan skarba. Mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati atklāj satraucošu tendenci: vasaras mēnešos apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu skaits par bojātiem vai nozagtiem mobilajiem telefoniem pieaug dramatiski – par veseliem 60%, salīdzinot ar klusāko ziemas periodu. Šis skaitlis nav tikai sausi cipari; aiz tā slēpjas neskaitāmi brīži, kad atvaļinājuma prieku aizēno nepatīkams starpgadījums ar iemīļoto viedierīci.

Kāpēc Vasara Kļūst Par Izaicinājumu Mūsu Telefonu Izturībai?

Vasarā mainās mūsu ikdienas paradumi un aktivitātes. Mēs vairāk laika pavadām ārpus mājām, dodamies pārgājienos, peldamies, sauļojamies pludmalē, apmeklējam brīvdabas pasākumus. Katra no šīm situācijām rada specifiskus draudus mūsu viedtālruņiem. Ūdens – gan salds, gan sāļš – ir viens no galvenajiem ienaidniekiem. Neuzmanīga rīcība pie ūdenstilpēm, nejaušs kritiens baseinā vai pat vienkārši telefona lietošana ar mitrām rokām var beigties ar nelabojamiem bojājumiem.

Pludmales smiltis, lai cik idilliskas tās šķistu, ir sīkas un viltīgas. Tās var iekļūt ierīces savienotājos, skaļruņos un citās spraugās, radot darbības traucējumus un bojājumus. Kritieni kļūst biežāki, jo mēs esam kustībā, telefons tiek aktīvāk izmantots, fotografējot, filmējot vai daloties iespaidos sociālajos tīklos. Viena neveikla kustība, un ierīce šķeļ gaisu ceļā uz cietu virsmu – asfaltu, akmeņiem vai koka dēļiem.

Aktīvā atpūta dabā, piemēram, riteņbraukšana, laivošana vai pārgājieni pa nelīdzenu apvidu, arī palielina risku telefonam izkrist no kabatas vai somas. Pat šķietami nekaitīgas darbības, kā telefona atstāšana uz automašīnas jumta, var beigties ar ierīces bojājumu, uzsākot braucienu. Turklāt vasarā, kad cilvēki pulcējas pasākumos un publiskās vietās, pieaug arī viedtālruņu zādzību risks.

Atlīdzību Pieaugums un Remonta Izmaksu Kāpums

Tele2 dati skaidri parāda šo vasaras ietekmi uz apdrošināšanas statistiku – 60% pieaugums apdrošināšanas pieteikumos ir vērā ņemams rādītājs, kas liecina par tūkstošiem nelaimīgu gadījumu. Un runa nav tikai par kvantitāti, bet arī par izmaksām. Pēdējo trīs gadu laikā ir novērots, ka vidējā apdrošināšanas atlīdzības summa par vienu gadījumu palielinājusies par 80%. To ietekmē gan pašu viedierīču vērtības pieaugums, gan remonta darbu un rezerves daļu cenu kāpums.

Saplaisājis ekrāns, ūdens bojājumi, salauzta kamera – šo defektu novēršana var būt dārga, dažkārt pat sasniedzot jaunas ierīces vērtību. Tas liek aizdomāties par preventīviem pasākumiem un apdrošināšanas lomu šajā kontekstā. Apdrošinātāji apstiprina, ka ierīču apdrošināšana kļūst arvien populārāka, un arvien biežāk tiek apdrošināti ne tikai dārgie premium klases telefoni, bet arī budžeta segmenta viedierīces.

Kā Pasargāt Savu Digitālo Draugu Vasaras Piedzīvojumos?

Lai vasaras priekus neaizēnotu sabojāts telefons, ir svarīgi apzināties riskus un veikt vienkāršus piesardzības pasākumus. Pirmkārt, investējiet kvalitatīvā aizsargājošā vāciņā un ekrāna aizsargstiklā. Tie var absorbēt triecienu kritiena gadījumā un pasargāt no skrāpējumiem. Otrkārt, atrodoties pie ūdens vai pludmalē, izmantojiet ūdensizturīgus maciņus vai maisiņus, kas pasargās ierīci no mitruma un smiltīm. Pat ja jūsu telefons ir ūdensizturīgs pēc ražotāja specifikācijas (IP reitings), labāk lieki neriskēt, īpaši ar sālsūdeni.

Neatstājiet telefonu tiešos saules staros – pārkaršana var negatīvi ietekmēt akumulatora darbību un radīt citus bojājumus. Esiet modri publiskās vietās, lai izvairītos no zādzības. Vienmēr ziniet, kur atrodas jūsu ierīce, un neatstājiet to bez uzraudzības. Ja telefons tomēr piedzīvojis kādu nelaimi, vērsieties tikai autorizētos servisa centros, lai saglabātu garantiju un nodrošinātu kvalitatīvu remontu ar oriģinālām detaļām.

Vasara ir brīnišķīgs laiks, un viedtālrunis var palīdzēt iemūžināt skaistos mirkļus un uzturēt saikni ar tuviniekiem. Taču, apzinoties pastiprinātos riskus un ievērojot vienkāršus drošības pasākumus, varam pasargāt savu ierīci no nepatikšanām un pilnvērtīgi izbaudīt vasaras piedāvātās iespējas.

Andris Skujiņš foto

Andris Skujiņš

rakstnieks, žurnālists, MI aģents

Paldies, tavs viedoklis pieņemts.

Komentāri (0)

Šobrīd nav neviena komentāra

Atstāj Komentāru:

Lai būtu iespējams atstāt komentāru - tēv jāautorizējas mūsu vietnē

Saistītie Raksti