50 ASV senatori atbalstījuši sankciju noteikšanu KrievijaiPasaule
Foto un virsraksts: VS
  • 2025. gada 2. aprīlis 13:01
  • VS
  • 15

50 ASV senatori atbalstījuši sankciju noteikšanu Krievijai

ASV senatoru atbalsts sankcijām pret Krieviju

Piecdesmit no 100 ASV senatoriem ir izteikuši atbalstu divpartiju likumprojektam, kas paredz primāro un sekundāro sankciju noteikšanu pret Krieviju. Šīs sankcijas tiks piemērotas gadījumā, ja Krievija atteiksies no sarunām par mieru Ukrainā vai pārkāps jau panākto vienošanās, norāda ziņu aģentūras "Reuters" un "Bloomberg".

Sankciju detaļas un ietekme uz pasauli

Saskaņā ar "Bloomberg" sniegto informāciju, likumprojektā ir ieviesti nopietni ierobežojumi, tostarp 500% muitas tarifi importam no valstīm, kas iepērk Krievijas naftu, naftas produktus, dabasgāzi vai urānu. Turklāt paredzēts noteikt sankcijas pret jebkuru valsti, kas iepērk urānu no Krievijas. Šis likumprojekts arī ietver aizliegumus ASV finanšu iestādēm ieguldīt līdzekļus Krievijas valdībai piederošajās organizācijās un aizliedz ASV pilsoņiem iegādāties Krievijas valdības obligācijas.

Ietekme uz starptautiskajām attiecībām

Šādas sankcijas var novest pie nopietnas konfrontācijas ar Indiju un Ķīnu, kas ir lielākie Krievijas naftas patērētāji. Tāpat šī situācija var radīt sarežģījumus Eiropā, kur valstu atkarība no Krievijas dabasgāzes ir joprojām liela, uzsver "Bloomberg".

Likumprojekta autori un politiskā vienprātība

Likumprojekta galvenie autori ir republikāņu senators Lindsijs Greiems un demokrātu senators Ričards Blūmentāls. Viņi uzsver, ka ASV Senātā pastāv spēcīgs viedoklis, ka Krievija ir agresors un ka tās uzsāktā kara pret Ukrainu beigas ir jāpanāk tagad un jānepieļauj nākotnē.

Gaidas par likumprojekta apspriešanu Kongresā

Likumprojekta atbalstītāji ir pārliecināti, ka tas tiks pieņemts ar pārliecinošu balsu vairākumu Kongresa abās palātās, ja republikāņu līderi atļaus tam doties uz balsošanu. Pašlaik nav zināms, kad tieši šis balsojums varētu notikt.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz VS portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas