Aptauja: vai ES un Latvijā būtu jāaizliedz "TikTok"?Aptaujas
Foto un virsraksts: TV3
  • 2025. gada 27. janvāris 06:45
  • TV3
  • 64

Aptauja: vai ES un Latvijā būtu jāaizliedz "TikTok"?

Aptaujas rezultāti: vai jāaizliedz "TikTok"?

Sociālo mediju platforma "TikTok" pēdējo gadu laikā ir guvusi milzīgu popularitāti visā pasaulē. Taču, pieaugot bažām par tās potenciālu manipulēt ar sabiedrības viedokli, arvien biežāk tiek apspriests jautājums par iespējamu šīs lietotnes aizliegšanu. Latvijas mediju grupas "900 sekundes" veiktā aptauja apkopojusi viedokļus par to, vai Eiropas Savienībā būtu jāveic nepieciešamie pasākumi, lai ierobežotu "TikTok" darbību.

Bažas par manipulācijām

Pētnieki norāda, ka "TikTok" var izmantot ne tikai izklaidei, bet arī informācijas izplatīšanai, kuras saturs bieži var būt nepatiesi vai maldinoši. Visā pasaulē ir bijuši gadījumi, kad politiskie spēki, izmantojot šādas platformas, ir mēģinājuši ietekmēt vēlēšanas un sabiedrisko domu. Šie incidenti ir radījuši bažas ne vien plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, bet arī likumdevējiem, kuri izskata iespējamos ierobežojumus.

Sabiedrības viedoklis

Aptaujā, kas notika Latvijas teritorijā, tika noskaidrots, ka vairāk nekā 60% respondentu atbalsta opciju aizliegt "TikTok" Eiropas Savienībā. Daudzi no aptaujas dalībniekiem uzskata, ka šī platforma ir vairāk kaitīga nekā noderīga, jo tā kalpo par vieglu rīku dezinformācijas izplatīšanai. Savukārt citi uzskata, ka ir nepieciešams nevis aizliegt, bet gan ieviest stingrākas vadlīnijas un kontroli par saturu, kas tiek publicēts.

Eiropas Savienības rīcības plāni

Eiropas Savienība jau ir uzsākusi diskusijas par "TikTok" un citām līdzīgām platformām. Daži no politiķiem ir izteikuši bažas par nepiemērotu saturu un privātuma pārkāpumiem. Ir nopietnas debates par to, kāda veida regulējumi būtu jāievieš, lai pasargātu sabiedrību no potenciālajiem riskiem, ko rada šāda veida sociālie mediji.

Secinājums

Diskusijas par "TikTok" un tās ietekmi uz sabiedrību turpinās, un šis jautājums turpinās būt aktuāls, kamēr neaizsargāti vietējie lietotāji ir pakļauti dezinformācijas riskam. Pēc "900 sekundes" veikta pētījuma rezultātiem ir skaidrs, ka daudzi cilvēki apšaubā "TikTok" nepieciešamību, un ir pienācis laiks domāt par iespējamiem risinājumiem, lai nodrošinātu, ka sociālie mediji kalpo par pozitīvu un drošu platformu komunikācijai.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz TV3 portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas