Ārsti skaidro, kāpēc dušā vienmēr jāiet vakarā, nevis no rītaSkaistums&Veselība
Foto un virsraksts: NRA
  • aizvakar 10:03
  • NRA
  • 19

Ārsti skaidro, kāpēc dušā vienmēr jāiet vakarā, nevis no rīta

Duša vakarā: labvēlīga ietekme uz ādu

Pēdējā laikā arvien vairāk ārstu pievērš uzmanību tam, kā mazgāšanās dušā ietekmē mūsu ādas veselību. Pētījumi liecina, ka duša vakarā var būtiski uzlabot ādas stāvokli. Vakarā dušā tīrīšanās palīdz noņemt netīrumus, sviedrus un gružus, kas uzkrājušies dienas laikā, tādējādi samazinot iespēju, ka baktērijas veidosies uz ādas.

Miegs un tā kvalitāte

Ne tikai ādas veselība ir saistīta ar dušanu vakarā, bet arī miega kvalitāte. Ārsti apgalvo, ka silta duša pirms gulētiešanas palīdz atslābināt muskuļus un samazina stresu, sagatavojot ķermeni miegam. Šis ikdienas rituāls var veicināt labāku miega kvalitāti, kas ir būtiska ne tikai fiziskajai, bet arī garīgajai veselībai.

Rīta duša: riski un trūkumi

Savukārt, rīta duša, lai arī bieži tiek uzskatīta par atsvaidzinošu, var veicināt baktēriju uzkrāšanos uz gultas veļas. Vakarā mazgāta āda, dodoties gulēt, samazina risku, ka baktērijas no ādas nonāks uz gultas veļas, kas var novest pie dažādiem ādas izsitumiem un kairinājumiem. Tādējādi, lai saglabātu labu ādas stāvokli, ārsti iesaka izvēlēties dušu vakarā.

Kopsavilkums

Kopumā ir skaidrs, ka duša vakarā ir ne tikai higiēnas, bet arī veselības jautājums. Ārstu ieteikumi norāda uz to, ka šis vienkāršais rituāls var uzlabot ne tikai ādas veselību, bet arī miega kvalitāti, tādēļ tas ir vērts ieviest savā ikdienas rutinā. Ieteicams izmēģināt dušā iet vakarā visiem, kas vēlas uzlabot savu labklājību un veselību.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz NRA portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas