Baltkrievijā piespiedu psihiatriskā ārstēšana par nepakļaušanos režīmam skārusi 33 cilvēkus
Pasaulē
Foto un virsraksts: LSM
  • 2025. gada 25. aprīlis 11:51
  • LSM
  • 27

Baltkrievijā piespiedu psihiatriskā ārstēšana par nepakļaušanos režīmam skārusi 33 cilvēkus

Piespiedu psihiatriskā ārstēšana Baltkrievijā

Baltkrievijā kopš 2020. gada ir īstenota piespiedu psihiatriskā ārstēšana, kas skārusi vismaz 33 cilvēkus, tai skaitā piecas sievietes. Šī prakse ir izraisījusi plašu kritiku un apgalvojumus par cilvēktiesību pārkāpumiem. Saskaņā ar nesenajiem pētījumiem, šī ārstēšana tiek pielietota kā līdzeklis, lai apspiestu neapmierinātību un pretošanos pret valsts varasiestādēm.

Cilvēktiesību eksperti brīdina

Cilvēktiesību eksperti, kuri izseko šo situāciju, ir pauduši bažas par šādām darbībām, uzsverot, ka tās ir nelegālas un vājināšas sabiedrības brīvības. Komentējot notiekošo, eksperti norāda, ka piespiedu ārstēšana tiek uzskatīta par vienu no represīvākajām metodēm, ko varasiestādes izmanto, lai kontrolētu un vispārējo iedzīvotāju attieksmi.

Sabiedrības reakcija

Šī prakse ir izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā, un tam ir daudz atbalstītāju, kuri uzskata, ka šāda rīcība ir pretrunā ar demokrātiskām vērtībām. Daudzi cilvēki ir izteikušies pret šo necilvēcīgo pieeju un aicina pārtraukt piespiedu psihiatrisko ārstēšanu kā politisku represiju.

Starptautiskā ieguldījuma nozīme

Starptautiskās organizācijas, tostarp Amnesty International, ir aicinājušas Baltkrievijas valdību izbeigt šo praksi un atbrīvot visus personāžus, kas aizturēti par savu politisko nostāju. Viņi uzsver, ka šādi gadījumi ir jāpievērš uzmanība, lai pasargātu cilvēktiesības visā pasaulē.

Secinājums

Piespiedu psihiatriskā ārstēšana Baltkrievijā rada nopietnus satraukumus par cilvēktiesību pārkāpumiem un aicina uz starptautisko sabiedrību iesaistīšanos. Ir svarīgi turpināt sekot līdzi šai situācijai un veicināt brīvību attiecībā uz viedokļu dažādību un pilsonisko sabiedrību, kas ir būtiska demokrātijas sastāvdaļa.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas