Dibina Mākslīgā intelekta centru; cer uzlabot sadarbību starp valsti, sabiedrību un uzņēmumiem
Latvijā
Foto un virsraksts: LSM
  • 2025. gada 2. aprīlis 12:20
  • LSM
  • 11

Dibina Mākslīgā intelekta centru; cer uzlabot sadarbību starp valsti, sabiedrību un uzņēmumiem

Dibināšanas vēsture un mērķi

Latvijā ir uzsākusi darbību pirmā Mākslīgā intelekta (MI) centra iniciatīva, kas paredzēta, lai veicinātu sadarbību starp valsti, sabiedrību un uzņēmumiem. Šis privātais nodibinājums ir radīts, apvienojot spēkus valsts pārvaldei, universitātēm un privātajam sektoram. Galvenais centra mērķis ir attīstīt drošu, ētisku un uzticamu mākslīgā intelekta pielietojumu ekonomikā un ikdienas dzīvē.

Sadarbība un resursi

Mākslīgā intelekta centrs piedāvā platformu interdisiplinārai sadarbībai starp dažādām institūcijām. Valsts pārvaldes, akadēmiskās iestādes un uzņēmumi tiks aicināti kopīgi risināt aktuālas problēmas, kas saistītas ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstību un tās pielietojumu. Arī centra resursi būs pieejami pētījumiem un inovāciju veicināšanai, tādējādi ļaujot izstrādāt jaunas tehnoloģijas un risinājumus.

Ētiskie aspekti un drošība

Viens no centra galvenajiem mērķiem ir nodrošināt mākslīgā intelekta izmantošanu, balstoties uz ētikas principiem. Centra pārstāvji uzsver, ka drošība un uzticamība ir būtiski aspekti, kas jāņem vērā, strādājot ar AI sistēmām. Tādējādi tiks izstrādātas vadlīnijas un standartizēti procesi, kas nodrošinās tehnoloģiju atbilstību ētiskajām normām un sabiedrības pieņemamības kritērijiem.

Nākotnes perspektīvas un ieguvumi

Mākslīgā intelekta centrs plāno ne tikai sekmēt inovācijas un tehnoloģiju attīstību, bet arī veidot zināšanas un izpratni par mākslīgā intelekta ietekmi uz sabiedrību. Aicinot dažādas mērķgrupas piedalīties diskusijās un izglītības kursos, centrā cer panākt lielāku sabiedrības izpratni un akceptu par AI risinājumiem, kas varētu uzlabot dzīves kvalitāti un veicināt ekonomisko attīstību. Šis iniciatīva ir solis uz priekšu Latvijā, demonstrējot valsts apņemšanos attīstīt modernās tehnoloģijas un pilnveidot sadarbības modeļus starp dažādām pārvaldes un ekonomikas nozarēm.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas