Eksperti par to, kā atšķirt saaukstēšanos no putekšņu alerģijasVeselība
Foto un virsraksts: TV3
  • 2025. gada 28. marts 17:00
  • TV3
  • 24

Eksperti par to, kā atšķirt saaukstēšanos no putekšņu alerģijas

Vairāki apdraudējumi pavasarī

Pavasaris ir brīnišķīgs laiks, kad daba atmostas un sāk rādīt savus skaistākos vaibstus. Tomēr šis gada laiks arī var būt mānīgs – ar straujām temperatūras maiņām, joprojām aktuāliem vīrusiem un papildu faktoru – putekšņiem. Eksperti brīdina, ka šajā laikā cilvēki var saskarties ar vairākiem veselības apdraudējumiem, kas var būt viegli sajaukti savā starpā.

Kā atpazīt simptomus?

Kaut arī saaukstēšanās un alerģiskās reakcijas var radīt līdzīgus simptomus, tomēr pastāv dažas atšķirīgas pazīmes, kas var palīdzēt saprast, kas tieši mūs piemeklējis. Saaukstēšanās parasti sākas ar kakla sāpēm un drudzi, un var būt pievienotas arī muskuļu sāpes. Savukārt alerģiskas iesnas parasti izpaužas ar deguna aizsprostošanos, pastiprinātu šķaudīšanu un niezi acīs, un tās rodas tieši pēc saskares ar putekšņu avotu.

Kas izraisa alerģiju?

Putekšņu alerģija ir reakcija uz ziedputekšņiem, kas tiek izplūdināti no augiem, un tā ir īpaši izplatīta pavasarī, kad zied daudzi koki, krūmi un ziedi. Speciālisti iesaka pievērst uzmanību tam, kad simptomi parādās – ja tie rodas tajā laikā, kad zied konkrēti augi, ir lielāka iespēja, ka tie ir alerģiskas reakcijas izpausmes.

Padomi, kā tikt galā ar simptomiem

Ja jūtat, ka jums varētu būt alerģija, konsultējieties ar ārstu, lai veiktu nepieciešamās pārbaudes. Rūpīga simptomu uzraudzība un ziedputekšņu līmeņa sekošana var būt ļoti noderīga. Ir novērots, ka vairāki cilvēki pārtrauc pavadīt laiku ārā, kad ziedputekšņu koncentrācija ir augsta, vai izmanto antihistamīnus, lai mazinātu simptomus.

Secinājums

Izpratne par to, kā atšķirt saaukstēšanos no putekšņu alerģijas, ir būtiska, lai varētu efektīvi rīkoties un uzlabot savu veselību pavasara laikā. Klausieties savā ķermenī un pievērst uzmanību simptomiem, jo tas var būt noderīgs ceļvedis, lai saņemtu pareizu ārstēšanu.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz TV3 portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas