"Investīcijas aizsardzībā ir bezjēdzīgas" jeb kā Kremlis maldina par Baltijas valstīmAtmaskots
Foto un virsraksts: Delfi
  • 2025. gada 17. februāris 19:14
  • Delfi
  • 63

"Investīcijas aizsardzībā ir bezjēdzīgas" jeb kā Kremlis maldina par Baltijas valstīm

Krievijas iebrukums un aizsardzības vajadzības

Turpinoties Krievijas militārajam uzbrukumam Ukrainā, Eiropā aizsardzības spēju stiprināšana kļūst arvien nozīmīgāka. Baltijas valstis, kas atrodas blakus Krievijai, ir spiesta pārskatīt savas militārās stratēģijas un palielināt investīcijas aizsardzībā, lai nodrošinātu savu drošību un reģiona stabilitāti.

Kremļa dezinformācijas stratēģija

Tomēr Kremļa propagandas mašinērija aktīvi mēģina apšaubīt šādu investīciju jēgu. Krievija cenšas iegalvot, ka izdevumi aizsardzības jomā ir "bezjēdzīgi" un ka Baltijas valstu valstiskās struktūras nav spējīgas stāties pretī Krievijas militārajiem spēkiem. Šādi apgalvojumi kalpo ne tikai kā dezinformācijas instruments, bet arī kā mēģinājums sēt bailes un neskaidrību reģionā.

Mārcis Balodis par Kremļa mērķiem

Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis uzsver, ka šī dezinformācijas kampaņa ir vērsta uz to, lai vājinātu Rietumu valstu atbalstu Baltijas valstīm. Kremlim ir interesanti radīt uzticības krīzi, sevišķi attiecībā uz NATO un ES, lai samazinātu to ietekmi un spēku reģionā.

Atslābšanas risks un nepieciešamība pēc modrības

Ja Baltijas valstis piekritīs Kremļa propagandai un samazinās savas investīcijas aizsardzībā, tas var radīt nopietnas sekas. Vārdu sakot, tas var novest pie stratēģiskās vājuma un palielināt Krievijas agresiju reģionā. Tāpēc ir būtiski palikt modriem un turpināt stiprināt militāro sadarbību ar Rietumu partneriem.

Būtiskums ne tikai militārajā jomā

Ir svarīgi saprast, ka investīcijas aizsardzībā nav tikai militāro spēku nostiprināšana, bet arī sabiedrības drošības veicināšana. Iestājoties pret Krievijas propaganda, Baltijas valstis var ne tikai stiprināt savu reģionālo drošību, bet arī veicināt reģionālās stabilitātes nodrošināšanu visā Eiropā.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz Delfi portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas