Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē savas interneta tehnoloģiju lietošanas prasmes?Latvijā
Foto un virsraksts: NRA
  • 2025. gada 19. aprīlis 20:45
  • NRA
  • 35

Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē savas interneta tehnoloģiju lietošanas prasmes?

Iepriekšējā pētījuma rezultāti

Latvijas iedzīvotāji pēdējā laikā ir kļuvuši arvien atvērtāki attiecībā uz interneta tehnoloģijām un mediju pakalpojumu izmantošanu. Tomēr jaunākie pētījumi, ko pasūtījusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), norāda, ka Latvijas iedzīvotāji kopumā vērtē savas prasmes tehnoloģiju lietošanā piesardzīgi.

Pētījuma metodoloģija

Pētījuma "Latvijas iedzīvotāju prasmes un ieradumi lietot tehnoloģijas mediju pakalpojumu saņemšanai" mērķis bija noskaidrot, cik efektīvi Latvijas iedzīvotāji izmanto interneta resursus, lai piekļūtu mediju saturam. Respondenti, vērtējot savas prasmes desmit punktu skalā, lielākoties izvēlējās vidējās vērtējuma atzīmes.

Piesardzīgs novērtējums

72% respondentu, kas piedalījās pētījumā, savu spējību izmantot interneta tehnoloģijas, lai saņemtu mediju pakalpojumus, novērtēja ar 5 līdz 7 punktiem. Šāds novērtējums liecina par piesardzību un pašapziņas trūkumu attiecībā uz tehnoloģiju izmantošanu, kas, iespējams, var ietekmēt mediju satura pieejamību un palielināt digitālo nevienlīdzību.

No kā izriet šīs tendences?

Iemesli, kādēļ iedzīvotāji izvēlas piesardzīgu pieeju, var būt vairāki. Starp tiem ir izglītības trūkums par jaunākajām tehnoloģijām, vecuma faktori, kā arī pieredzes trūkums. Apspriežot šo tēmu ar vietējiem ekspertiem, izskanēja norādījumi uz nepieciešamību uzlabot digitālo pratību, īpaši jauno un vecāku cilvēku vidū.

Optimistiskas perspektīvas

Neskatoties uz piesardzīgo novērtējumu, pētījuma rezultāti sniedz pamatu optimismam par Latvijas iedzīvotāju spēju pielāgoties jaunajām tehnoloģijām. Ir redzams, ka sabiedrība ir informēta par tehnoloģiju nozīmīgumu, un turpinot izglītot un iedrošināt iedzīvotājus, ir iespējams veicināt digitālo prasmi attīstību. Turpmākajos gados, investējot resursus digitālās izglītības programmās un iniciatīvās, varam cerēt uz Latvijas iedzīvotāju lielāku prasmi un pārliecību tehnoloģiju lietošanā, kas savukārt veicinās plašāku un ērtāku piekļuvi mediju pakalpojumiem.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz NRA portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas