Kā lūkoties uz dziesmu un deju svētkiem no digitālās bērnības skatpunkta?
Kultūra
Foto un virsraksts: LSM
  • 2025. gada 8. aprīlis 16:08
  • LSM
  • 51

Kā lūkoties uz dziesmu un deju svētkiem no digitālās bērnības skatpunkta?

Kā dziesmu un deju svētki ietekmē bērnu digitalizētajā pasaulē?

Digitālā bērnība ir fenomens, kas būtiski mainījis mūsu attiecības ar kultūru un tradīcijām. Latvijas Universitātes (LU) pētnieks Jānis Daugavietis un raidījuma producente Ieva Jurga savā sarunā “Dziesmusvētku tīklos” uzsver, ka šie svētki, kas ir dziļi iesakņojušies latviešu kultūrā, tiek interpretēti un pieredzīgi jaunā gaismā, pateicoties digitalizācijai.

Tradīciju pārnešana digitālajā vidē

Zanda Rubene, LU profesore, norāda, ka digitālās platformas ir mainījušas veidu, kā jaunieši piedalās svētkos. “Jaunieši tagad ne tikai skatās svētkus, bet arī aktīvi piedalās to veidošanā,” viņa apgalvo. Sociālie tīkli, video straumēšana un digitālās kopienas sniedz iespēju dalīties ar pieredzi un radīt jaunus, radošus projektus, kas bagātina dziesmu un deju svētku saturu.

Bērnu un jauniešu iespējas izteikt sevi

Dina Liepa, folkloras kopas “Kokle” vadītāja, uzsver, ka digitālā vide ļauj jauniešiem ne tikai iepazīties ar tradicionālajām vērtībām, bet arī izstrādāt jaunas interpretācijas. “Mums ir unikāla iespēja radīt jaunus stāstus un tradīcijas, kas atspoguļo mūsu laiku un pieredzi, izmantojot moderno tehnoloģiju priekšrocības.”

Noslēgums: nākotnes svētki digitālās bērnības gaismā

Šī saruna pierāda, ka dziesmu un deju svētki ir ne tikai kultūras mantojums, bet arī dinamiska platforma, kurā var manifestēties jauni, digitālie talanti un radošuma izpausmes. Digitalizācija ne tikai bagātina svētku pieredzi, bet arī nodrošina jaunu iespēju radīšanu, veidojot nākotnes dziesmu un deju svētkus, kas ir pieejami visiem, neatkarīgi no vecuma vai ģeogrāfiskās atrašanās vietas.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas