Kā tikt galā ar pavasara ādas problēmām: iesaka farmaceite (+VIDEO)Veselība
Foto un virsraksts: VS
  • 2025. gada 16. aprīlis 16:42
  • VS
  • 31

Kā tikt galā ar pavasara ādas problēmām: iesaka farmaceite (+VIDEO)

Video skaties šeit

Ūdens uzņemšana un dzīvesveida maiņa

Jāsāk ar pietiekamu ūdens uzņemšanu un tie ir vismaz viens, 1,5 litri dienā. Šķidruma daudzums organismā ietekmē visu orgānu sistēmu pareizu darbību, un lielākais orgāns, kā zinām, ir āda. Ādai ir nepieciešami arī īpaši kopšanas līdzekļi, kas satur aminoskābes, hialuronskābi, kolagēnu un elastīnu, pantenolu, lipīdus no dabīgām eļļām, alvejas sulu. Svarīgi atcerēties, ka alkohols un smēķēšana ļoti negatīvi ietekmē ādas stāvokli – no kaitīgajiem ieradumiem vajadzētu atteikties.

Sausa āda

Ādas stāvokli ietekmē dažādi faktori, piemēram, temperatūras svārstības un zems mitrums telpās. Sausu ādu ieteicams tīrīt ar maigu sejas pieniņu, savukārt taukainai ādai nepieciešams izvēlēties vieglu mitrinošu fluīdu. Papildus krēmam ieteicams izmantot serumu vai koncentrētu atjaunojošu serumu.

Blāva, pelēka, savītusi āda

Ja ādas krāsa ir neveselīgi bāla, to var uzlabot ar C vitamīnu saturošu serumu, kas stimulē ādas šūnas. Tomēr jāatceras, ka C vitamīns padara ādu jutīgu pret UV starojumu, tāpēc serumu ieteicams lietot vakarā.

Ādas kairinājums un lobīšanās

Lobīšanās var rasties kā reakcija uz ārējiem kairinātājiem. Pārmērīgas skābju lietošanas var izraisīt ādas kairinājumu. Ieteicams izmantot vieglu skrubi, kas piemērots jutīgām ādas zonām, un nodrošināt pietiekamu olbaltumvielu un niacīna uzņemšanu.

Pigmentācija, vasaras raibumi un plankumi

Ultravioletie stari var izraisīt pigmentācijas plankumus, tādēļ nepieciešams lietot sejas krēmu ar SPF 30 vai pat SPF 50. Ja ziemā uz ādas parādījušās dzimumzīmes, jāparāda dermatologam. Lai samazinātu pigmentācijas plankumus, ieteicams izmantot produktus ar niacinamīdu un E vitamīnu.

Tumši riņķi ap acīm

Lai izvairītos no tumšiem riņķiem ap acīm, ir svarīgs kvalitatīvs miegs un veselīga ēšana. Gremošanas sistēmas darbība tieši ietekmē ādu, tāpēc jānodrošina pareiza mikrofloras līdzsvarošana, iespējams, lietojot probiotikas, ja ir bijusi terapija ar antibiotikām.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz VS portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas