Kāpēc daži cilvēki redz "spokus"? Ir atrasts izskaidrojumsInteresanti
Foto un virsraksts: NRA
  • 2024. gada 10. novembris 16:03
  • NRA
  • 11

Kāpēc daži cilvēki redz "spokus"? Ir atrasts izskaidrojums

Kāpēc cilvēki redz spokus?

Daži cilvēki žēlojas par neparastām pieredzēm, kas notiek tumsā – viņi apgalvo, ka redz spokus vai dzird dīvainas skaņas, piemēram, čīkstošus grīdas dēļus. Šādas pieredzes bieži vien izraisa bailes un apjukumu, liekot domāt, ka izskaidrojums varētu būt pārdabisks. Taču zinātnieki ir atraduši racionālu skaidrojumu šī fenomena pamatojumam.

Miega paralīze kā galvenais cēlonis

Pēc speciālistu teiktā, galvenais iemesls, kāpēc daži cilvēki piedzīvo šādus halucinatoriskus stāvokļus, ir miega paralīze. Šis stāvoklis notiek, kad cilvēks gan guļ, gan ir nomodā, tomēr nespēj kustēties. Tas var rasties pārejas laikā starp miegu un nomodu, izraisot lielu trauksmi un bailes, kā arī rada ilūziju par klātbūtni vai pat spokiem apkārt.

Biedējošo pieredžu skaidrojums

Miega paralīze var izraisīt halucinācijas, kad cilvēks redz vai dzird kaut ko, kas patiesībā neeksistē. Piemēram, tas var būt sajūta, ka kāds stāv blakus, vai skaņas, kas prompting pārsteigumu un neziņu. Dažiem cilvēkiem šīs pieredzes var būt izvēlētas kā spoku sastapšanas brīži, kas var veicināt viņu pārliecību par pārdabisku fenomeniem.

Lai mazinātu miega paralīzes izpausmes, speciālisti iesaka uzlabot miega higiēnu, kas ietver regulāru miega grafiku, samazinātu stresu pirms miega un izvairīšanos no alkohola un stimulējošiem dzērieniem. Tāpat ir svarīgi izveidot mierīgu un relaksējošu gulēšanas vidi, kas var samazināt miega traucējumus.

Secinājums

Līdz ar šiem izskaidrojumiem kļūst skaidrs, ka pieredzes, kuras daži cilvēki uzskata par satraucošām vai pārdabiskām, bieži vien ir saistītas ar racionāliem iemesliem, kas ir pakļauti zinātnei. Miega paralīze ir parādība, kuru ir vērts izpētīt un saprast, lai mazinātu bailes un apjukumu, kas saistīts ar šādām pieredzēm.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz NRA portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas