Karadarbības skati sociālajos tīklos – kā pasargāt bērnus?Ziņas
Foto un virsraksts: JAUNS.LV

Karadarbības skati sociālajos tīklos – kā pasargāt bērnus?

Karadarbības attēli sociālajos tīklos

Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ir radījusi jaunas iespējas komunikācijai, taču tajā pašā laikā ir radījusi arī jaunas problēmas. Sociālajos tīklos, piemēram, Facebook un Instagram, bieži tiek publicēti karadarbības attēli un video, kas var būt ne tikai satraucoši, bet arī bērniem vienkārši nepiemēroti. Skatoties šāda veida saturu, bērni var viegli kļūt paši par vardarbības, kara un citu traumatizējošu situāciju lieciniekiem.

Bērnu uztvere par vardarbību

Izpratne par to, kas ir biedējošs un bērnu vecumam neatbilstošs saturs, ir mainījusies gadu gaitā. Maija Katkovska, Drossinternets.lv vadītāja, norāda, ka daudzas ainas, kas agrāk šķita neiedomājamas, šodien ir kļuvušas par ikdienišķu parādību. "Bērni mūsdienās ir pieraduši pie vardarbības un tamlīdzīga satura internetā, kas būtiski ietekmē viņu emocionālo attīstību un pasaules uztveri," viņa apgalvo.

Kā pasargāt bērnus no satraucoša satura?

Lai pasargātu bērnus no šāda veida saturu, ir svarīgi, lai vecāki un audzinātāji aktīvi iesaistītos bērnu interneta lietošanas uzraudzībā. Katkovska iesaka uzstādīt skaidras robežas attiecībā uz to, kādu saturu bērni var skatīties un kādos laikos. Turklāt ir lietderīgi runāt ar bērniem par to, kas viņi redz un jūt sociālajos tīklos, skaidrojot, kāpēc daži attēli vai videoklipi var būt nevēlami.

Izglītošanas nozīme

Bērnu izglītošana par drošu interneta lietošanu ir būtiska. Rīkojot izglītojošas nodarbības, var palīdzēt bērniem attīstīt kritisko domāšanu attiecībā uz redzamo saturu. Sniedzot bērniem rīkus, lai viņi spētu atpazīt nepiemērotu saturu un dalīties ar to, kas viņus satrauc, vecāki var veicināt bērnu emocionālo drošību un labklājību. Lai arī sociālie tīkli piedāvā daudz pozitīva, ir svarīgi neaizmirst par to, ka tie var nest arī riskus, īpaši bērniem. Izglītība un komunikācija ir galvenie faktori, lai bērni varētu droši izprast un izmantot digitālās pasaules priekšrocības.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz JAUNS.LV portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas