KEM: Kodolenerģijas attīstīšana līdz 2050.gadam Latvijai varētu nebūt piemērotaLatvijas ziņas
Foto un virsraksts: PRESS
  • 2025. gada 13. aprīlis 16:53
  • PRESS
  • 35

KEM: Kodolenerģijas attīstīšana līdz 2050.gadam Latvijai varētu nebūt piemērota

Ievads

Latvijas Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) ir izstrādājusi jaunu energetikas stratēģiju, kas paredz attīstību līdz 2050. gadam. Lai arī kodolenerģija tiek uzskatīta par stabilu un nepārtrauktu enerģijas avotu, kas nav pakļauts laika apstākļu ietekmei, KEM norāda, ka kodolenerģijas attīstīšana tuvākajā nākotnē varētu nebūt piemērota Latvijai.

Kodolenerģijas priekšrocības un trūkumi

Kodolenerģijai ir vairāki būtiski ieguvumi, tostarp iespēja nodrošināt pastāvīgu elektroenerģijas piegādi un samazināt atkarību no fosilā kurināmā. Tomēr, kā uzsver KEM, ir arī būtiski trūkumi, kas var ietekmēt lēmumu par šādas enerģijas attīstību. Starp šiem faktoriem ir augstās būvniecības izmaksas, ilgs būvniecības laiks, kā arī riski, kas saistīti ar kodeļļāku atkritumu apsaimniekošanu.

Latvijas konteksts

Latvijai, ņemot vērā tās ģeogrāfisko un ekonomisko īpatnību, kodolenerģija var nebūt labākais risinājums. KEM uzsver, ka ir nepieciešams meklēt citas, ilgtspējīgas un videi draudzīgas enerģijas ražošanas metodes, kas atbilst Latvijas iedzīvotāju prasībām un vajadzībām nākotnē.

Nākotnes enerģētikas stratēģijas

Stratēģijā ir paredzēta lielāka uzmanība atjaunojamajiem enerģijas avotiem, piemēram, saules un vēja enerģijai, kas ir vairāk piemēroti Latvijas klimata apstākļiem. KEM plāno veicināt inovācijas un tehnoloģisko attīstību, lai nodrošinātu nepieciešamo enerģijas pāreju bez nevajadzīgu risku.

Secinājumi

KEM izstrādātā Enerģētikas stratēģija līdz 2050. gadam norāda uz nepieciešamību pārdomāt kodolenerģijas attīstību Latvijā. Lai gan kodolenerģija var sniegt stabilu enerģijas piegādi, valstij ir jāmeklē ilgtspējīgas un videi draudzīgas alternatīvas, kas varētu labāk kalpot nākamo paaudžu interesēm.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz PRESS portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas