Klauns Ripsis čekas ķetnās – latviešu jokdara apbrīnojamais dzīvesstāstsSabiedrība/Vēsture
Foto un virsraksts: Delfi
  • 2024. gada 27. oktobris 00:01
  • Delfi
  • 102

Klauns Ripsis čekas ķetnās – latviešu jokdara apbrīnojamais dzīvesstāsts

Neparastā dzīvesstāsta sākums

Andrej Upenieks, plaši pazīstams kā klauns Ripsis, ir personība, kuras dzīvesstāsts ir piepildīts ar piedzīvojumiem un neparastām grūtībām. Šis leģendārais jokdaris ir piedalījies kriminālos notikumos un saskāries ar bīstamām situācijām, tostarp cīņā Nāves salā, kur viņš izdzīvoja pēc saindēšanās ar indīgajām gāzēm. Ripsis, kurš savā jaunībā kļuva par "sarkano komisāru" Krievijas pilsoņkarā, pieredzēja tumšākos laikus, kas veidoja viņa nākamo dzīvi.

Klauna karjera un dzīves likteņi

Pēc straujām pārmaiņām savā dzīvē, Ripsis pavadīja divdesmit gadus, kalpojot kā viens no vadošajiem klauniem Rīgas cirkā. Šajā laikā viņš nebaidījās izsmiet varu, plēsdams jokus pie visām valdības instancēm, kas padarīja viņa izrādes par ne tikai izklaidi, bet arī atsauci uz sabiedrības problēmām. Viņa drosme maksāja viņam dārgi, kad viņš nodeva vācu policijai savu kolēģi klaunu Koko, kas lika viņam mainīt dzīvesvietu un nākotni.

Piedzīvojumi un atgriešanās Latvijā

Ripsis tika mobilizēts leģionā, no kura viņš spēja aizbēgt uz Vāciju. Taču pat šajā zemē viņš nevarēja pilnībā izbeigt savas iekšējās cīņas. Kad atgriezās Latvijā, viņš pieļāva nopietnu kļūdu – un tika arestēts. Rezultāts bija desmit gadi, kas pavadīti soda nometnē Sibīrijā, kur viņam nācās saskarties ne tikai ar fiziskām, bet arī psiholoģiskām grūtībām.

Mantojums un pētniecība

Andrej Upenieka dzīvesstāsts ir ne tikai stāsts par klaunu ar neticamu iztēli, bet arī par cilvēku, kurš nepadevās grūtībām. Portāls "Delfi" izpēta šo apbrīnojamo dzīvesstāstu, izmantojot līdz šim nepublicētus arhīva materiālus, un atklāj jaunas detaļas par Ripsi, kas var iedvesmot nākamās paaudzes. Viņa stāsts šķiet kā spilgts piemērs tam, kā māksla un izturība var pastāvēt pat visgrūtākajos laikos.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz Delfi portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas