Ko banka ņem vērā, izvērtējot mājokļa kredītu pieteikumu?Finanses
Foto un virsraksts: Delfi
  • 2025. gada 13. aprīlis 14:00
  • Delfi
  • 73

Ko banka ņem vērā, izvērtējot mājokļa kredītu pieteikumu?

Kredītvēsture: Būtiskākais faktors mājokļa kredīta saņemšanā

Daudziem ir skaidrs, ka kredītvēsture ir viens no galvenajiem aspektiem, kas nosaka, vai banka piešķirs mājokļa kredītu. Bet ko tas īsti nozīmē? Kredītvēsture apliecina aizņēmēja maksātspēju un finansiālo atbildību. Tas ir dokuments, kurā atspoguļoti visi jūsu kredīti un saistības, kā arī to izpildes vēsture.

Kredītvēstures izvērtēšana

Banka, izvērtējot kredītvēsturi, pievērš uzmanību vairākiem faktoriem. Pirmkārt, tā pārbauda, vai aizņēmējam ir bijušas kavētas maksājumu saistības un cik bieži. Otrkārt, bankas amatpersonas vērtē kopējo aizdevumu apjomu, kas ir aktuāls aizņēmējam, un to, kā tas var ietekmēt jauno kredītu. Piemēram, ja personai ir aktīvi kredīti un tā vēsturē sastopami maksājumu kavējumi, pastāv liels risks, ka jaunais mājokļa kredīts tiks noraidīts.

Neapmaksāti sodi un to ietekme uz kredītu

Interesants jautājums ir, vai neapmaksāts autostāvvietas sods var kļūt par šķērsli mājokļa kredīta saņemšanai. Kaspars Sausais, Luminor mājokļu kreditēšanas vadītājs, atklāj, ka, lai gan šādi sodi nav tieši saistīti ar kredītportfeli, tie var liecināt par finansiālo disciplīnu. Bankas izvērtējot riskus, var ņemt vērā pat šķietami nenozīmīgus maksājumus.

Padomi, kā saglabāt labu kredītvēsturi

Lai saglabātu labu kredītvēstures reputāciju, ir vairāki soļi, kurus varat veikt. Pirmkārt, vienmēr savlaicīgi apmaksājiet visus savus parādus. Otrkārt, rūpīgi plānojiet savas finanses, lai izvairītos no pēdējā brīža problēmām. Treškārt, regulāri pārbaudiet savu kredītvēsturi, lai pārliecinātos, ka tajā nav neprecizitāšu, kas varētu ietekmēt jūsu iespējas iegūt kredītu. Kā paskaidro Sausais, aktīva iesaistīšanās savas kredītvēstures pārvaldībā var nodrošināt labākas iespējas saņemt mājokļa kredītu nākotnē.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz Delfi portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas