Latvija par gadu pagarina dārzeņu un graudu importa liegumu no Krievijas un Baltkrievijas
Latvijā
Foto un virsraksts: LSM
  • aizvakar 10:02
  • LSM
  • 11

Latvija par gadu pagarina dārzeņu un graudu importa liegumu no Krievijas un Baltkrievijas

Importa lieguma pagarināšana

Latvijas Saeima ceturtdien, 3. aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā, kas paredz dārzeņu un graudu importa lieguma no Krievijas un Baltkrievijas pagarināšanu. Tagad šī aizlieguma darbību paredzēts turpināt līdz 2026. gada 1. jūlijam.

Šī lēmuma nepieciešamība

Aizliegums tika ieviests, reaģējot uz ģeopolitiskiem notikumiem un augošo bažu par pārtikas drošību un kvalitāti. Krievijas un Baltkrievijas ražotāji jau ilgāku laiku ir saskārušies ar starptautiskais sankcijām un aizkavētām piegādēm, kas ir negatīvi ietekmējušas šo valstu lauksaimniecības sektoru. Lēmums par aizliegumu ir arī daļa no Latvijas lielākas stratēģijas mazināt atkarību no Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktiem.

Atsauksmes no ekspertiem un politiķiem

Saeimas deputāti atzinīgi novērtējuši šos grozījumus, norādot, ka tie ir nepieciešami, lai nodrošinātu vietējā tirgus stabilitāti un aizsargātu Latvijas lauksaimniekus. Lauksaimniecības eksperti uzsver, ka šāds solis mudinās vietējos ražotājus palielināt ražošanu un ieviest jaunas tehnoloģijas, kas priekšplānā izvirzīs ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses.

Ietekme uz patērētājiem

Patērētājiem, iespējams, būs jāsaskaras ar augstākām cenām, jo Latvijas tirgū varētu būt mazāk pieejamu dārzeņu un graudu produktu. Tomēr valsts uzsver, ka ilgtermiņā tas nodrošinās augstāku kvalitāti un drošību, piedāvājot veselīgākus un konkurētspējīgākus pārtikas produktus.

Nākotnes perspektīvas

Šī likuma pieņemšana ir tikai pirmais solis Latvijas ilgtermiņa plānos uzlabot lauksaimniecības sektoru. Saskaņā ar valdības plāniem, tiek plānots arī investēt vietējo ražotāju attīstībā un jaunu tirgu meklēšanā, lai nodrošinātu Latvijas lauksaimniecības ilgtspēju un konkurētspēju nākotnē.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas