Masīvs uzbrukums vietnē «WhatsApp»: novērsti 4000 naudas izkrāpšanas mēģinājumi
Latvijā
Foto un virsraksts: LSM
  • vakar 18:29
  • LSM
  • 3

Masīvs uzbrukums vietnē «WhatsApp»: novērsti 4000 naudas izkrāpšanas mēģinājumi

Masīvs uzbrukums WhatsApp: situācijas analīze

Latvijā šajās dienās notiek masīvs uzbrukums populārajai saziņas vietnei «WhatsApp». Tūkstošiem cilvēku sastopas ar problēmām, jo krāpnieki izmanto neuzmanību un sociālo inženieriju, lai izkrāptu naudu. Jau ir novērsti ap 4000 naudas izkrāpšanas mēģinājumu, un situācija sasniegusi krīzes apmērus.

Krāpšanas shēmas apraksts

Uzbrukuma pamatā ir gadījums, kad viens «WhatsApp» lietotājs aicina draugus balsot par viņa bērna fotoattēlu. Šī aparā darba normalizācija ļauj krāpniekiem izveidot uzbrukumu, kurā no saziņas platformas tiek izsūtīti lūgumi aizdot naudu visiem kontaktpersonām, kas ir saglabātas uzlauztajā kontā. Šādas situācijas dēļ daudzi cilvēki ātri vien nekritiskā veidā reaģē, un rezultātā pakļaujas krāpnieku ietekmei.

Sabiedrības reakcija un sargāšanās pasākumi

Attiecībā uz šo uzbrukumu, uztraukums pieaug ne tikai par atsevišķo cilvēku drošību, bet arī par iespējamo ietekmi uz sabiedrību kopumā. Sabiedrībā zināmi cilvēki, kuriem ir sekojoša auditorija, jau ir iekrituši šajās krāpniecībās, apstiprinot, ka situācija ir nopietna. Speciālistu ieteikums ir būt uzmanīgiem ar neskaidriem lūgumiem un nekad neizpaust savus bankas datus vai citas sensitīvas informācijas.

Cert.lv paziņojums

Informāciju par šo uzbrukumu sniedza arī Latvijas kiberdrošības eksperti no uzņēmuma "Cert.lv", kuri šo incidentu nodēvēja par vienu no vērienīgākajiem kiberuzbrukumiem šogad. Viņi brīdina par nepieciešamību pastiprināt ievainojamības pārbaudi un piesardzību saistībā ar saziņas platformām. Nākotnē ir jāveicina sabiedrības izglītošana par kiberuzbrukumiem un izkrāpšanu, kā arī jānodrošina tehnoloģiski risinājumi, kas palīdzētu novērst šādus incidentus. Kopīgiem spēkiem mēs varam cīnīties pret šiem krāpniekiem un aizsargāt savu tīkla drošību.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas