Pirmais ar zaļo metanolu darbināmais konteinerkuģis "ECO UMANDE" Rīgas ostāRīgas osta
Foto un virsraksts: TV3
  • 2024. gada 19. septembris 10:52
  • TV3
  • 17

Pirmais ar zaļo metanolu darbināmais konteinerkuģis "ECO UMANDE" Rīgas ostā

Pirmais zaļais konteinerkuģis Rīgas ostā

Rīgas osta ir piedzīvojusi jaunu vesturisku mirkli ar pasaulē lielākās neatkarīgās konteinerpārvadājumu kompānijas “X-Press Feeders” kuģa “ECO UMANDE” ierašanos. Šis kuģis ir pirmais pasaulē, kas darbināts ar zaļo metanolu, tādējādi atklājot jaunu, ilgtspējīgu kravu pārvadājumu maršrutu, kas sola samazināt vides piesārņojumu un veicināt ilgtspējīgu transportu.

Zaļā metanola nozīme

Zaļais metanols tiek ražots no atjaunojamiem avotiem, un tā izmantošana kuģošanā būtiski samazina oglekļa dioksīda izmešus. “ECO UMANDE” kuģā tiek izmantota modernā tehnoloģija, kas nodrošina augstu efektivitāti un samazināto ietekmi uz vidi. Šāda pieeja ir solis tuvāk mērķiem, kurus izvirza Eiropas Savienība, lai panāktu klimata pārmaiņu ierobežošanu un oglekļa neutralitāti.

Jaunais kravu pārvadājumu maršruts

Ar “ECO UMANDE” ierašanos tika svinīgi atklāts jauns kravu pārvadājumu maršruts, kas savieno Rīgu ar tādām pilsētām kā Roterdama, Antverpene, Brige un Klaipēda. Šis maršruts ir izstrādāts ar mērķi veicināt efektīvāku un ilgtspējīgāku kravu pārvadāšanu Baltijas reģionā, piedāvājot iespēju pārvadāt kravas, papildinot starptautisko tirdzniecību un ekonomisko sadarbību.

Ietekme uz reģionu

“ECO UMANDE” un jaunā maršruta ienākšana Rīgas ostā ne tikai stiprina Rīgas kā nozīmīgas transporta mezgla statusu, bet arī veicina Latvijas ekonomiku un eksporta iespējas. Tādējādi Rīga kļūst par nozīmīgu spēlētāju ilgtspējīgas transporta attīstībā, piesaistot jaunus investorus un uzņēmumus, kas vēlas ieviest videi draudzīgākas prakses savā darbībā. Šis notikums ir ne tikai tehnoloģisks sasniegums, bet arī solījums nākotnei — nākotnei, kurā ilgtspējība ir būtiska daļa no transporta un loģistikas nozares attīstības.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz TV3 portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas