"Pirms dienesta runāju "mamma-tētis-piens"." Zemessardzes bataljona komandieris no DaugavpilsSabiedrība/Latvijā
Foto un virsraksts: Delfi
  • 2024. gada 14. novembris 00:01
  • Delfi
  • 57

"Pirms dienesta runāju "mamma-tētis-piens"." Zemessardzes bataljona komandieris no Daugavpils

Ievads: Apvienojošā pieredze Zemessardzē

Dienesta laikā Zemessardzes 34. Daugavpils kājnieku bataljonā majoram Valērijam Baranovskim ir bijusi iespēja iegūt ne tikai militāras zināšanas, bet arī vērtīgu integrācijas pieredzi. Kā aktīvam dienesta dalībniekam un ģimenes cilvēkam, viņš uzskata, ka militārais dienests ir spējis apvienot dažādas kultūras un valodas, veidojot kopības sajūtu.

Valoda kā resurss dienesta laikā

Baranovskis un viņa ģimene, ieskaitot sievu un četrus bērnus, ir pārliecināti, ka nevajag atteikties no krievu valodas. Pat ja latviešu valoda ir svarīga viņu ikdienas dzīvē, pieredze rāda, ka krievu valodas zināšanas var izrādīties ļoti noderīgas tieši militārās misijās. Neplānotas situācijas var prasīt ātru reakciju, un valodas barjeras var radīt papildu izaicinājumus.

Priekšrocības multikulturālajā vidē

Zemessardzē Baranovska piedāvātā programma “mamma-tētis-piens” kalpo kā apliecinājums tam, ka ģimenes un valodas atšķirības var tikt apvienotas, radot jaunus ģimenes modeļus un stiprinot attiecības. Šāda pieeja veicina ne tikai valodu apguvi, bet arī sabiedrības integrāciju vispārējā militārā kontekstā.

Secinājums: Valoda kā spēks

Kopumā, Baranovska stāsts par dienestu Daugavpils Zemessardzes bataljonā ir pierādījums tam, ka valodas zināšanas ir ne tikai noderīgas, bet var būt izšķirīgas daudzos dzīves brīžos. Tas liecina par to, cik svarīgi ir veidot daudzveidīgu un saliedētu sabiedrību, kur katrs var justies piederīgs, neatkarīgi no valodas vai kultūras.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz Delfi portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas