Policijai ES valstīs varētu ļaut piekļūt aizdomās turēto sarunām šifrētās lietotnēs
Pasaulē
Foto un virsraksts: LSM
  • aizvakar 07:01
  • LSM
  • 17

Policijai ES valstīs varētu ļaut piekļūt aizdomās turēto sarunām šifrētās lietotnēs

Eiropas Komisijas jaunas iniciatīvas

Eiropas Komisija (EK) izstrādā jaunus pasākumus cīņai ar organizēto noziedzību, tostarp apsverot iespējas, kā tiesībsargājošām iestādēm nodrošināt piekļuvi šifrētām sarunām saziņas lietotnēs. Šī iniciatīva ir iekļauta jaunākajā iekšējās drošības stratēģijā, kuru EK publicēja šonedēļ.

Piekļuves nodrošināšana šifrētai komunikācijai

Šifrēta komunikācija ir bijusi nozīmīgs rīks noziedzniekiem, ļaujot viņiem sazināties bez bailēm tikt atklātiem. Lai risinātu šo problēmu, EK meklē tehniskos un juridiskos risinājumus, kā nodrošināt policijas iestādēm piekļuvi aizdomās turēto sarunām. Šāds lēmums, ja tas tiks pieņemts, varētu uzlabot izmeklēšanas efektivitāti un palīdzēt cīnīties pret organizēto noziedzību Eiropas Savienībā.

Jaunas pilnvaras Eiropolam

Papildus piekļuvei šifrētai komunikācijai, EK plāno piešķirt jaunas pilnvaras Eiropolam. Tas tiks nostiprināts kā pilntiesīga policijas iestāde, kas spēs efektīvāk sadarboties ar dalībvalstu tiesībsargājošajām iestādēm. Šādas pilnvaras var nodrošināt labāku koordināciju un resursu izmantošanu starp Eiropas valstīm, cīnoties pret starptautiskām noziedzīgām organizācijām.

Sabiedrības viedoklis un bažas

Lai gan šādi pasākumi varētu stiprināt drošību, ir izteiktas bažas par privātuma aizsardzību un datu drošību. Kritiķi brīdina, ka piekļuve šifrētām komunikācijām varētu radīt riskus attiecībā uz pilsoņu tiesībām un brīvībām. Tāpēc svarīgi, lai tiktu veikta plaša diskusija un ņemti vērā visi iespējamie riski pirms šādu lēmumu pieņemšanas.

Secinājums

Jebkuras izmaiņas tiesību normās par piekļuvi šifrētai komunikācijai ir svarīgas un tām jābūt līdzsvarotām, lai garantētu gan sabiedrības drošību, gan indivīdu tiesības. Eiropas Komisijas iniciatīvas liecina par nopietnu pieeju cīņai ar noziedzību, taču saglabāšana un uzraudzība būs galvenās prioritātes, kas jārisina nākotnē.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas