Prezidents iesniedz iniciatīvu par algu iesaldēšanuSabiedrība
Foto un virsraksts: VS
  • 2024. gada 16. septembris 13:41
  • VS
  • 20

Prezidents iesniedz iniciatīvu par algu iesaldēšanu

Valsts prezidenta priekšlikums par algu iesaldēšanu

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir iesniedzis Saeimā likumprojektu "Grozījums Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā", aicinot to izskatīt steidzamības kārtībā. Šī iniciatīva paredz uz diviem gadiem apturēt publisko personu kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu atlīdzības pieaugumu, saglabājot to līmeni līdz 2024. gada 31. augustam.

Sabiedrības intereses un efektīva pārvaldība

Rinkēvičs uzsver, ka Latvijas sabiedrībai ir svarīgi nodrošināt efektīvu un pārredzamu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldību. Viņš norāda, ka valdes un padomes locekļu atlīdzībai ir jābūt konkurētspējīgai, taču arī samērīgai, lai gūtu maksimālu labumu no publiskas personas īpašumā esošajiem aktīviem un veicinātu valsts vai pašvaldības izvirzītos mērķus.

Atalgojuma jautājums un valsts budžets

Valsts prezidents norāda, ka gadījumos, kad kapitālsabiedrība nav komerciāla un lielāko daļu ienākumu iegūst no publiskā finansējuma, jautājums par valdes un padomes locekļu atalgojumu kļūst īpaši aktuāls. Pašreizējās vadlīnijas ļauj samazināt atalgojumu līdz 20% salīdzinājumā ar līdzīgām privātā sektora uzņēmumiem, taču tajās iekļautās atkāpes var novest pie augstākiem atalgojumiem, nekā tas ir nepieciešams.

Ierobežojumu nepieciešamība un prioritātes 2025. gada budžetā

Rinkēvičs vērš uzmanību uz to, ka valsts budžeta iespējas ir ierobežotas, uzsverot, ka būtiskākā prioritāte 2025. gada budžeta veidošanā ir stiprināt valsts iekšējo un ārējo drošību. Likumdevējam jāizvērtē visi pieejamie rīki, lai ierobežotu budžeta vajadzību finansēšanu ar instrumentiem, kas var negatīvi ietekmēt sabiedrību. Tādējādi ir nepieciešams veikt grozījumus, kas noteiktu atlīdzības pieauguma ierobežojumus, kas pozitīvi ietekmētu valsts budžeta stabilitāti.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz VS portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas