"Rīgas domē visi sētnieki jau ir nopirkuši pa vairākiem dzīvokļiem!" Soctīklos ironizē par Sprindžuka ieteikumiemZiņas
Foto un virsraksts: JAUNS.LV

"Rīgas domē visi sētnieki jau ir nopirkuši pa vairākiem dzīvokļiem!" Soctīklos ironizē par Sprindžuka ieteikumiem

Sprindžuka ieteikumi izsauc sabiedrības sašutumu

Māris Sprindžuks, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs, ir nonācis sabiedrības nežēlastībā pēc tam, kad raidījumā “Naudas cena” sniedza diskutablus ieteikumus cilvēkiem ar zemām algām. Viņš aicināja šos cilvēkus iegādāties nekustamos īpašumus vai ieguldīt akcijās, ņemot vērā iespējamās nākotnes pensiju samazināšanās. Šādi izteikumi, šķiet, ir izraisījuši plašu sašutumu un ironijas vilni sociālajos tīklos.

Rīgas sētnieki un viņu "investīcijas"

Sociālajos tīklos lietotāji steigšus izmantoja Sprindžuka izteikumus, lai ironizētu par situāciju Rīgas domē, kur visiem sētniekiem jau, izrādās, ir vairāki dzīvokļi. Joks ir, ka alkotājiem ar zemām algām tiks dots padoms investēt nekustamajā īpašumā, kamēr reālajā situācijā ir acīmredzams, ka tas ir tāls sapnis. Šī ironija atklāj plašāku sabiedrības noskaņojumu par dzīvi, algu ģeogrāfiju un nevienlīdzību.

Kā sabiedrība reaģē uz ekonomiskajiem ieteikumiem?

Sabiedrības reakcija uz Sprindžuka ieteikumiem liecina par pieaugošo vilšanos par politiku un tās izpratni par iedzīvotāju ikdienas problēmām. Kritiķi norāda, ka šādas rekomendācijas var būt noderīgas tikai ļoti šauram cilvēku lokam, kam ir iespējas veikt šos ieguldījumus. Pārējie, kas cīnās par izdzīvošanu, visticamāk, nespēj atļauties veikt šādas investīcijas.

Atsauksmes no ekonomistiem un ekspertiem

Daudzi ekonomisti un eksperti uzsver, ka Sprindžuka ieteikumi ir nereāli un neatspoguļo patieso situāciju. Viņi norāda, ka vēstures pieredze rāda, ka nekustamā īpašuma iegāde un investīcijas akcijās prasa ne tikai sākotnējo kapitālu, bet arī ekonomiskās zināšanas, kuras lielākajai daļai iedzīvotāju var trūkt.

Secinājums

Māris Sprindžuks ar saviem izteikumiem ir radījis plašu diskusiju par ekonomisko realitāti Latvijā un par to, kā politikas veidotāji var labāk saprast un reaģēt uz iedzīvotāju vajadzībām. Sociālo tīklu reakcijas liecina par nepieciešamību attiecībā uz politikā un lēmumu pieņemšanā balstīties uz reālu situāciju, nevis teorētiskiem ieteikumiem.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz JAUNS.LV portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas