Stradiņa slimnīcā mākslīgais intelekts spēj 93% gadījumos atpazīt insultu
Latvijā
Foto un virsraksts: LSM
  • 2025. gada 23. aprīlis 06:53
  • LSM
  • 33

Stradiņa slimnīcā mākslīgais intelekts spēj 93% gadījumos atpazīt insultu

Jauns solis medicīnā: mākslīgā intelekta loma insultu atpazīšanā

Mākslīgais intelekts (MI) pēdējā gada laikā ir veicis būtisku ieguldījumu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS), palīdzot speciālistiem atpazīt išēmisku insultu. Šis inovatīvais risinājums, pazīstams kā "Sinapse", ir kļuvis par vērtīgu instrumentu ārstu ikdienā.

Impressīvi rezultāti un pacientu izmeklējumi

Kopš mākslīgā intelekta ieviešanas "Sinapse" ir analizējis vairāk nekā 1000 pacientu radioloģijas izmeklējumus. Šis rīks atpazīst insulta pazīmes ar 93% precizitāti, kas ievērojami palīdz norakstīt uzmanību gadījumiem, kur nepieciešama steidzama medicīniska iejaukšanās.

Paredzamā nākotne: paplašināšanās uz citām saslimšanām

Rīka izstrādātāji uzsver, ka, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, "Sinapse" tuvākajā nākotnē varētu ne tikai atpazīt insulta pazīmes, bet arī identificēt citas medicīniski sarežģītas saslimšanas. Turklāt tiek plānots, ka mākslīgais intelekts varētu sniegt atbalstu reģionu slimnīcu ārstiem, kas saskaras ar resursu trūkumu un ierobežotām diagnosticēšanas iespējām.

Noslēgumā: liels solis medicīnas standartā

Mākslīgā intelekta pielietošana medicīnā ir solis uz priekšu, kas ne tikai uzlabo diagnostiku, bet arī var izglābt dzīvības. PSKUS "Sinapse" ir piemērs tam, kā tehnoloģiskās inovācijas var pozitīvi ietekmēt veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas