
"Vai telefons mani noklausās, un vai mani var izspiegot caur webkameru?" 8 muļķīgi jautājumi kiberdrošības ekspertam
Muļķīgi jautājumi par kiberdrošību
Lai arī mēs ikdienā lietojam savus telefonus un datorus, bieži vien rodas jautājumi, kuru uzdošana var šķist pārāk muļķīga. Bet tieši šie jautājumi var atklāt svarīgas patiesības par kiberdrošību un mūsu privātumu digitālajā pasaulē. Šodien, piedāvāsim jums piecus izplatītus, tomēr svarīgus jautājumus, ar kuriem griezīsimies pie kiberdrošības ekspertiem.1. Vai mans telefons mani tiešām noklausās?
Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir par to, vai mūsu telefons mūs klausās. Eksperti apgalvo, ka, lai gan tas var šķist šausminoši, telefons nedzird sarunas tādā veidā, kā mēs to iedomājamies. Tomēr aplikācijas, kurām piešķirtas atļaujas piekļūt mikrafonam, var reģistrēt skaņu, un tādējādi parādās reklāmas, kas saistītas ar nesen apspriestajiem tematiem.2. Kāpēc cilvēki aizlīmē web-kameras?
Lielākā daļa cilvēku ir dzirdējuši par slavenajiem privātuma aizsardzības pasākumiem, tostarp web-kameru aizlīmēšanu. Bet vai šai rīcībai ir pamatojums? Specialisti uzsver, ka tas ir simbolisks veids, kā izpaust bažas par iespējamu uzraudzību. Lai arī nopietns hakeris varētu izspiegot jūs pat bez aizsargājoša plākstera, daudzi cilvēki jūtas drošāk, veicot šo vienkāršo darbību.3. Kādēļ telefona reklāmas parādās pēc sarunām?
Ja esat pamanījis, ka pēc sarunām par konkrētiem produktiem, piemēram, putekļu sūcējiem, jums telefonā parādās saistītās reklāmas, tas nav nejaušība. Dažas aplikācijas izmanto datu analīzi un mērķauditoriju atlasi, kas balstās uz jūsu iepriekšējām meklēšanas vēstures un aktivitātēm, nevis reālām sarunām.4. Vai interneta komentāri tiešām nekad nepazūd?
Aplūkojot teicienu, ka “internetā nekas nepazūd”, jāatzīmē, ka tas ne vienmēr ir precīzs. Pat ja jūs izdzēšat savus komentārus vai ierakstus, tie var palikt pieejami dažādēs vietnēs vai arhīvos. Eksperti brīdina, ka, pirms nospiežat “publicēt”, ir svarīgi apdomāt, ko vēlaties atstāt digitālajā pasaulē.5. Cik drošas ir mana informācija sociālajos tīklos?
Sociālie tīkli ir populārs saziņas veids, taču tie ir arī liels informācijas noplūdes risks. Kiberuzbrukumi, krāpniecība un datu zādzības var notikt, ja mūsu personas dati nav pietiekami aizsargāti. Tādējādi, daloties ar informāciju, jābūt piesardzīgiem un apzinātiem.Secinājums
Kiberdrošība ir jautājums, kas prasa mūsu uzmanību un izpratni. Neatkarīgi no tā, cik muļķīgi jūsu jautājumi šķiet, tie sniedz iespēju iegūt izpratni par risku, kas ir saistīts ar digitālo pasauli, un piedāvā veidus, kā uzlabot savu privātumu. Rūpējoties par savu drošību, mēs varam dzīvot daudz drošākā un mierīgākā digitālā vidē.
Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz TV3 portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit