Vesels teikums un atstarpes. Kas mūsdienās ir droša parole?
Dzīve un stils
Foto un virsraksts: LSM
  • 2025. gada 8. aprīlis 13:39
  • LSM
  • 39

Vesels teikums un atstarpes. Kas mūsdienās ir droša parole?

Veselas paroles nozīme

Mūsdienās, kad kiberdrošība ir kļuvis par visu laiku aktuālāku jautājumu, ir jāapsver, kāda veida parole ir droša. Salīdzinot ar pagātnē populārajām vienkāršajām parolēm, kas sastāvēja no viena vārda ar pāris cipariem, eksperti iesaka izmantot daudz sarežģītākus risinājumus. Šobrīd ieteicams lietot veselus teikumus ar atstarpēm, kas ir daudz grūtāk uzminami un lielā mērā palielina drošību.

Divu faktoru autentifikācija - papildus drošības slānis

Tomēr, kā norādīja kiberdrošības eksperts Kirils Solovjovs Latvijas Radio raidījumā "Digitālās brokastis", pat visdrošākā parole vairs nav pietiekama. Tāpēc ir svarīgi arī izmantot divu faktoru autentifikāciju. Šis papildus drošības slānis nodrošina, ka pat ja kāds iegūst piekļuvi jūsu parolei, viņam būs nepieciešams papildu verifikācijas solis, lai patiešām iekļūtu jūsu kontā.

Praktiski ieteikumi parolei

Veidojot savu drošo paroli, eksperti iesaka iekļaut dažādas zīmes, lielos un mazos burtus un, protams, atstarpes. Piemēram, var izmantot frāzes no iecienītiem citātiem vai dziesmām. Tas ne tikai padara jūsu paroli grūtāk uzminamu, bet arī vieglāk atceramu jums.

Nobeigumā

Laikam ejot, ir skaidrs, ka kiberdrošība kļūst arvien svarīgāka visiem interneta lietotājiem. Līdz ar drošas paroles izvēli ir ne mazāk svarīgi ieviest divu faktoru autentifikāciju. Investējot laiku un resursus šajā jomā, mēs varam pasargāt sevi no daudziem kiberdrošības riskiem un uzlabot savu digitālo dzīvi.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas