ASV Austrumkrastā manītie droni atdzīvina sazvērestības teoriju par projektu «Zilais stars»
Pasaulē
Foto un virsraksts: LSM
  • šodien 06:30
  • LSM
  • 6

ASV Austrumkrastā manītie droni atdzīvina sazvērestības teoriju par projektu «Zilais stars»

Neziņa un satraukums sabiedrībā

Pēdējās nedēļās ASV Austrumkrastā ir novēroti vairāki nezināmi bezpilota lidaparāti (droni), kas izraisījuši sabiedrības bažas un spekulācijas par to, ko šie lidaparāti patiesībā veic. Cilvēki ziņo par biežiem novērojumiem, kas neskaidrības dēļ rada aizdomas par potenciālām militārām vai citām slepenām darbībām.

Oficiālā versija no varas iestādēm

Tomēr oficiālais skaidrojums no varas iestādēm beidzot tika sniegts šo pirmdien, 16. decembrī. Iestādes apgalvo, ka droni ir privātu uzņēmumu izmantošanas rezultāts, kuri veic pētījumus un novērojumus, un tos nevajadzētu uzskatīt par draudu sabiedrībai. Tas tomēr nav pārliecinājis visus iedzīvotājus, un daudzi joprojām ir skeptiski.

Sazvērestības teorijas uzzināšana

Kopš dronu novērojumu sākuma daudzos sociālo mediju kanālos un diskusiju forumos atkal ir iedegusies vecā, populārā sazvērestības teorija par projektu «Zilais stars», kas izcēlās 1990. gados. Šī teorija runā par slepenām valdības programmām, kas saistītas ar uzraudzību un kontroli pār sabiedrību, un tagad, kad visi šie droni ir novēroti, šī teorija ir atkal kļuvusi aktuāla.

Sabiedrības reakcija

Daudzi cilvēki atzīst, ka šādu Lietu pastāvēšana to uztrauc, un tie ir pārliecināti, ka valdība varētu izmantot šos dronus, lai uzraudzītu viņu ikdienas dzīvi. Citi ir skeptiski par sazvērestības teoriju dzīvotspēju, taču uzskata, ka šāda informācija kalpo kā stimuls pārdomām par privātuma aizsardzību un tehnoloģiju attīstību.

Secinājums

Par spīti varas iestāžu skaidrojumiem, sabiedrībā izplata dažādas spekulācijas un baumas, kas liecina, ka neziņa par dronu izcelsmi turpinās radīt satraukumu un speculācijas. Tas, cik tālu šīs sazvērestības teorijas galu galā izplatīsies, ir atkarīgs ne tikai no tehnoloģiju attīstības, bet arī no sabiedrības uztveres un atbildes uz šiem jautājumiem.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz LSM portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas