Kāds ir labākais laiks gulētiešanai, lai veicinātu sirds veselību un regulētu svaru? Skaidro kardiologs: 42 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonamSports
Foto un virsraksts: JAUNS.LV

Kāds ir labākais laiks gulētiešanai, lai veicinātu sirds veselību un regulētu svaru? Skaidro kardiologs: 42 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonam

Darba un ikdienas steiga

Vairums cilvēku ikdienā ir nodarbināti ar darbu, mācībām, rūpēm par bērniem un citiem svarīgiem jautājumiem, kas prasa spēku un enerģiju. Šādā steigas un pienākumu pilnā vidē vairojas jautājumi par to, kā uzlabot savu dzīves kvalitāti.

Ir svarīgi ne tikai ēdiens, bet arī miegs

Daudziem var šķist saprotams jautājums: vai tad ir tik svarīgi, cikos ēdam vai dodamies pie miera? Šeit ir jāatzīmē, ka veselība un labsajūta ir atkarīga no daudziem faktoriem, un viens no tiem ir miega kvalitāte un grafiks. Kā skaidro kardiologs Hārvijs Hāns, tas ir pat ļoti būtiski.

Miegs un sirds veselība

Pētījumi rāda, ka regulārs un kvalitatīvs miegs ievērojami ietekmē sirds veselību. Nepietiekams miegs var palielināt sirds slimību risku, radot stresu un paaugstinātu asinsspiedienu. Hāns uzsver, ka ir svarīgi ievērot miega režīmu un mēģināt doties gulēt katru dienu tajā pašā laikā.

Svara regulēšana un miegs

Turklāt, miega kvalitāte tieši var ietekmēt svara regulēšanu. Pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri guļ mazāk nekā sešas stundas naktī, ir augstāks risks iegūt lieko svaru. Tas saistīts ar hormonu, kas kontrolē apetīti, nelīdzsvarotību, kas rodas nepietiekama miega dēļ.

Maratona sagatavošanās laika plānošana

Šobrīd, kad līdz "Rimi" Rīgas maratonam atliek vien 42 dienas, kardiologs Hārvijs Hāns aicina skrietājiem pievērst uzmanību ne tikai treniņiem, bet arī atpūtai. Ja vēlaties optimāli sagatavoties maratonam, miegs un atveseļošanās ir tikpat svarīgi kā treniņi, tādēļ ir nepieciešams ieplānot laiku arī gulēšanai.

Nobeigums

Tādējādi, lai uzlabotu sirds veselību un regulētu svaru, neaizmirstiet par miega nozīmi ikdienā. Plānojiet savas miega stundas, lai nodrošinātu labu atpūtu un palīdzētu sev sasniegt ne tikai maratona mērķus, bet arī ilgtermiņa veselības uzlabošanas mērķus.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz JAUNS.LV portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas