Nevis ārstēt, bet novērst vēzi! Ginekoloģe skaidro, kāpēc ir svarīgi vakcinēties pret CPVPar veselību
Foto un virsraksts: JAUNS.LV

Nevis ārstēt, bet novērst vēzi! Ginekoloģe skaidro, kāpēc ir svarīgi vakcinēties pret CPV

Vēža profilakse – sabiedrības prioritāte

Sabiedrībā ir bijusi aktīva diskusija par vēža profilaksi, taču, neraugoties uz kampaņām un informācijas izplatību, interese par vakcinācijas iespējām pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) ir nepastāvīga. Kādā brīdī sabiedrība kļūst aktīva, meklējot veidus, kā pasargāt savus jauniešus no šo vīrusu izraisītā vēža, taču drīz vien šī vēlme atkal mazinās. Kāpēc tā notiek un kā mēs varam mainīt šo situāciju?

Ginekoloģe skaidro vakcinācijas nozīmi

Ginekoloģe, kas specializējas reproduktīvās veselības jomā, norāda, ka vakcinācija pret CPV ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā novērst dzemdes kakla vēzi un citus ar CPV saistītus audzējus. "Ir svarīgi saprast, ka nevis ārstēt, bet gan novērst vēzi ir mūsu mērķis," viņa uzsver. "Vakcinācija tiek rekomendēta jauniešiem, jo tā sniedz iespēju aizsargāties jau agrīnā vecumā, kad risks inficēties ar CPV ir vislielākais."

Izglītība un informācijas trūkums

Neskatoties uz pieejamajiem resursiem un informāciju par vakcināciju, daudzi jaunieši un viņu vecāki joprojām ir neinformēti vai pat skeptiski par vakcinācijas nepieciešamību. Ir svarīgi pievērst uzmanību izglītībai un sabiedriskajai informācijai, lai vairotu izpratni par CPV un tā radītajiem riskiem. Mācot jauniešiem par vīrusa ietekmi un vakcīnas nozīmi, mēs varam palielināt vakcinācijas līmeni un pasargāt nākotnes paaudzes.

Sabiedrības iesaistīšana un kampaņu efekts

Sabiedrības iesaistīšana ir būtiska, un kampaņām jābūt nepārtrauktām, nevis sezonālām. Sabiedrībā vērojama tendence pēc kampaņām kļūt aktīvai, taču, kad informācija apstājas, interese tikpat ātri izsīkst. Ginekoloģe uzsver, ka ir nepieciešami ilgtspējīgi risinājumi un regulāri pasākumi, kas veidotu interesi par CPV vakcināciju. “Mums ir jāgādā par to, lai informācija nonāktu pie jauniešiem un viņu ģimenēm visu gadu, nevis tikai kampaņu laikā,” viņa norāda.

Noslēgumā – kolektīvā atbildība

Vēža profilakse ir gan individuāla, gan kolektīva atbildība. Katram ir iespēja sniegt ieguldījumu šīs problēmas risināšanā, izglītojot sevi un apkārtējos par vakcināciju. Tikai kopā mēs varam mainīt sabiedrības attieksmi un palielināt vakcinācijas apmērus, tādējādi ievērojami samazinot CPV izraisīto onkoloģisko saslimšanu skaitu. Pasargāsim savus jauniešus no vēža, uzsākot darbu jau šodien!

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz JAUNS.LV portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas