Pekari pārcelsies uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli «Cīruļi» (+VIDEO)Sabiedrība
Foto un virsraksts: VS
  • šodien 11:10
  • VS
  • 6

Pekari pārcelsies uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli «Cīruļi» (+VIDEO)

Video skaties šeit

Pekaru pārvietošana uz filiāli «Cīruļi»

Rīgas Zooloģiskais dārzs plāno pārcelt apkakles pekarus uz savu filiāli «Cīruļi». Šis lēmums ir saistīts ar būvniecību, kas nepieciešama, lai sagatavotu teritoriju jaunajai ekspozīcijai "Himalaji". Pakāpeniski jau ir notikusi citu dzīvnieku pārcelšana, tostarp Ungārijas stepju govju un jaķu, kuri jau ir pārcelti uz «Cīruļiem».

Informācija par eitanāziju un tās nozīmi

Sabiedrībā izskanējusi informācija par iespēju eitanizēt pekarus, taču šī nav bijusi Rīgas zoodārza gala lēmuma rezultāts, bet gan viens no četriem rīcības variantiem. Eitanāzija tiek izmantota daudzu pasaules zooloģisko dārzu vidū, lai saglabātu pacientu populācijas veselību vai pārdalītu resursus sugām, kurām nepieciešama lielāka palīdzība.

Apstākļu radīšana pekaru labklājībai

Pirms pārvešanas pekariem filiālē «Cīruļi» būs nepieciešams izveidot piemērotus apstākļus. Plānots, ka tiks iekārtota siltā dzīvesvietā un īpašas drošības nožogojumi, lai novērstu tiešus kontaktus ar apmeklētājiem. Zoodārza speciālisti aktīvi meklē iespējas piedāvāt pekarus citiem zooloģiskajiem dārziem, taču intereses par šo sugu ir zemas.

Pekaru ikdiena un dzīves ilgums

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šobrīd dzīvo 28 pekaru sugas pārstāvji, kuri iegājuši savā dzīves periodā. Šie dzīvnieki ir sastopami no Ziemeļamerikas līdz Dienvidamerikai un ir aktīvi arī ziemas sezonā. Vidēji pekari dzīvo septiņus gadus savvaļā, bet nebrīvē pat līdz 24 gadiem. Rīgas zoodārzā esošajiem pekariem ir vidējais vecums no 8 līdz 13 gadiem.

Masterplan 2035 un nākotnes ieceres

Rīgas Zooloģiskā dārza attīstība ir daļa no plāna "Masterplan 2035", kas ietver vairākas inovatīvas investīcijas. Šī plāna mērķis ir radīt pilnīgi jaunu zooloģisko dārzu, kas būs pieejams visiem Latvijas iedzīvotājiem, piedāvājot interesantas iespējas izglītoties un iepazīt dzīvnieku daudzveidību. Plānots attīstīt teritoriju pakāpeniski, ļaujot ikvienam iepazīties ar pasauli, ko piedāvā dzīvā un augu pasaule.

Šis raksts ir sagatavots, pamatojoties uz VS portāla informāciju.
Oriģinālo rakstu tu vari atrast šeit

Citas ziņas